Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Smiltenes pilsētas Kultūras centrā apskatāma fotoizstāde "Putni Latvijā un pasaulē"

Dūņšņibītis Calidris falcinellus. Foto: Ainars Mankus

Smiltenes pilsētas Kultūras centrā līdz 3. februārim iespējams apskatīt fotoizstādi "Putni Latvijā un pasaulē". Izstādē ir apvienoti gan Latvijas foto entuziastu un profesionāļu darbi, gan "National Geographic" krāšņās fotogrāfijas. Fotoizstāde ir rezultāts Latvijas Ornitoloģijas biedrības, SIA "CEMEX" un žurnāla "National Geographic Latvija" 2015. gadā uzsāktai iniciatīvai, kuras mērķis ir veicināt apkaimes putnu atpazīstamību un aizsardzību. Izstāde apskatāma bez maksas.

""National Geographic" izstāde par putniem mūsu Kultūras centrā šajā sniega un aukstuma pilnajā laikā ienesa pavasara sajūtu! Mūsu apmeklētāji, sākot no pašiem jaunākajiem līdz cienījamiem senioriem, ar vislielāko interesi un apbrīnu vēro un aplūko bildes, neslēpjot pārsteigumu un izbrīnu par ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās sastopamajiem putniem, kas ir kā pierādījums un apliecinājums tam, ka mēs visi, ne tikai cilvēki, bet arī visa dzīvā daba ir atšķirīgi un katrs par sevi unikāli!" Sajūsmināti stāsta Smiltenes pilsētas Kultūras centra vadītāja Ilze Jēkabsone.

Novērtējot paveikto, Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus saka: "Var paveikties iegūt labu putna fotogrāfiju, tomēr, neskatoties uz tehnikas attīstību, labas putnu fotogrāfijas visbiežāk ir pacietīga darba, nevis veiksmes rezultāts. Ceru, ka konkursa dalībnieku darba rezultāts - skaistās fotogrāfijas - veicinās iedzīvotāju interesi par putniem un vēlmi rīkoties putnu aizsardzības labā. Putni fotogrāfijās mūs iepriecina, un mūsu pienākums ir rūpēties, lai tie turpinātu mūs iepriecināt arī dabā, un arī šajā gadījumā rezultāts nav atkarīgs no veiksmes."

Latvijas Ornitoloģijas biedrības, SIA "CEMEX" un žurnāla "National Geographic Latvija" kopīgais projekts tika uzsākts 2015. gada janvārī ar fotokonkursu, kuram sešu mēnešu laikā tika iesūtītas vairāk nekā 500 Latvijā sastopamo putnu fotogrāfijas. Fotokonkursu papildināja trīs īpaši raksti žurnālā "National Geographic Latvija": 2015. gada janvārī bija iespēja lasīt par dzelteno tārtiņu, aprīlī - par putniem Latvijas mežos, bet jūlijā - par zaļo vārnu. Rakstus rotāja Oskara Keiša, Igora Deņisova, Andra Eglīša, Aivara Petriņa un citu putnu dzīves sekotāju krāšņās fotogrāfijas.

Šā gada pavasarī projekts tiek turpināts ar fotoizstādes viesošanos Latvijas pilsētās. Izstāde jau bija apskatāma Rīgā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, tirdzniecības centrā "Spice" un modes un izklaides centrā "Rīga Plaza". Pēc Smiltenes nākamā izstādes pieturvieta ir RTU Cēsu filiāle no 5. līdz 19. februārim. Ceļojošās izstādes maršrutam lūdzam sekot līdzi žurnāla "National Geographic Latvija" Facebook lapā - https://www.facebook.com/NationalGeographicLatvija.