Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

LOB kopsapulcē notiks padomes un goda biedra vēlēšanas

Jaunais LU Dabaszinātņu akadēmiskais centrs. Foto: Jānis Vilniņš

Šajā sestdienā, 2016. gada 5. martā, notiks ikgadējā Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) kopsapulce. Šajā reizē tā būs īpaša vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, tā pirmo reizi notiks jaunajā LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Rīgā, Jelgavas ielā 1 (iepriekšējās kopsapulces ir notikušas LU Bioloģijas fakultātes nu jau "vecajā" ēkā, Kronvalda bulvārī 4). Otrkārt, tiks pārvēlēts LOB prezidents un padome. Treškārt, notiks arī goda biedra vēlēšanas, uz kurām par kandidātu ir izvirzīts "Ornitoloģijas Ģenerālis" - Juris Lipsbergs. Kopsapulces programmu un vēlēšanu kandidātu aprakstus lasīt šeit.

Kopsapulces pirmajā daļā paredzēti vairāk "formāli" ziņojumi par finanšu stāvokli, kā arī pārskati par LOB veiktajiem parasto ligzdojošo putnu, naktsputnu un plēsīgo putnu monitoringiem. Pirmo daļu noslēgs vēlēšanas. Par LOB prezidenta kandidātu tiek virzīts līdzšinējais LOB prezidents - Jānis Priednieks, bet LOB padomei ir izvirzīti 8 kandidāti.

Īpašs notikums ir goda biedra vēlēšanas. LOB goda biedra kandidāts Juris Lipsbergs (saukts arī par Ornitoloģijas Ģenerāli) visu savu mūžu ir veltījis putnu izpētei un aizsardzībai. Dzimis 1939. gadā, bet 1985. gadā piedalījies arī LOB dibināšanā. Ilgstoši pētījis vairāku putnu sugu, īpaši niedru putnu (somzīlītes, Seivi ķauķa un bārdzīlītes), paugurknābja gulbja, jūras ērgļa un ūpja ligzdošanas bioloģiju un ekoloģiju. Aktīvi piedalījies Papes ornitoloģiskās stacijas pirmsākumos un Latvijas Sarkanās grāmatas veidošanā. Ap 150 zinātnisku un populārzinātnisku publikāciju autors, t.sk. žurnālā "Putni dabā". Tikko publicējis grāmatu par saviem piedzīvojumiem (Juris Lipsbergs. 2016. Klaidonīga putnu pētnieka piedzīvojumi. Rīga, Jumava, 416 lpp.).

Kopsapulces otrajā daļā plānoti ziņojumi par Eiropas ligzdojošo putnu atlantu, zaļajām vārnām, mežirbes sugas aizsardzības plānu, baltajiem stārķiem, melnajiem stārķiem, LOB sabiedrības iesaistīšanas pasākumiem un putnu būrīšiem.

 

Savukārt trešajā jeb "neformālajā" daļā paralēli pirmajai jaunās LOB padomes sēdei klātesošie varēs uzzināt par LOB vietējo grupu darbību, iespējām tajās iesaistīties vai izveidot jaunu vietējo grupu. Kopsapulces noslēgumā uzzināsim fotokonkursa "Latvijas bungotāji" uzvarētājus un tos apbalvosim. Savukārt dabas operatore Lelde Goba padalīsies savos piedzīvojumos par tēmu "Dabā ar kameru".

Kopsapulces programmu un vēlēšanu kandidātu aprakstus lasīt šeit.

 

Tradicionāli kopsapulces laikā būs iespējams iegādāties LOB veidotā uzņēmuma "Motacilla" preces, samaksāt LOB biedru naudu, iegūt jaunāko žurnāla "Putni dabā" numuru (2016/1) un vienkārši aprunāties ar domubiedriem.

 

Sagatavoja: Agnis Bušs, LOB sabiedrisko attiecību koordinators, agnis@putnidaba.lv