Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Ziņosim par gājputnu atgriešanos!

Pavasaris ir putnu dienu laiks un mājas strazdi jau dzied dziesmas pie saviem putnu būrīšiem. Tāpēc aicinām ziņot par gājputnu atgriešanos portālā Dabasdati.lv. Skolēniem īpašu uzmanību aicinām pievērst bezdelīgām, svīrēm, baltajiem stārķiem, bišu dzeņiem un dzeguzēm! Aktīvākos šo sugu ziņotājus no skolām sveiksim ar īpaši sarūpētām balvām.

Skolas, no kurām ienāks visvairāk ziņojumu par šīm piecām putnu sugām - bezdelīgām, svīrēm, baltajiem stārķiem, bišu dzeņiem un dzeguzēm -, sacentīsies par iespēju iegūt lekciju kopā ar ornitologu vai kādu citu noderīgu balvu. Ziņot iespējams trīs dažādos veidos:

 • Tiešsaistē starptautiskajā gājputnu atgriešanās ziņošanas portālā springalive.net - visa informācija pieejama arī latviešu valodā, t.sk. dažādas spēles, uzdevumi, aktualitātes;

 • Tiešsaistē dabas novērojumu dienasgrāmatā Dabasdati.lv - vērā tiks ņemti tikai tie ziņojumi, kuriem sadaļā "Par mani" būs norādīta skola;

 • Pa pastu - izmantojot šo ziņojumu anketu: pavairojiet to vajadzīgajā skaitā un līdz 2016. gada 31. maijam (pasta zīmogs) visas pieteikuma anketas sūtiet Latvijas Ornitoloģijas biedrībai, a.k. 105, Rīga, LV-1046, ar norādi "Spring Alive ziņojumi".

   

  Aicinām skolēnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursos:

 • Starptautiskā bezdelīgu zīmējumu konkursā. Starptautiskā gājputnu atgriešanās reģistrācijas programma "Spring Alive" jeb "Dzīvais pavasaris" izsludina zīmējumu konkursu "Bezdelīgas manā apkaimē". Lai tajā piedalītos, līdz 2016. gada 21. jūnijam jāuzzīmē vai jāuzglezno bezdelīga vai mājas čurkste! Tas var būt putna portrets vai kāds brīdis tā dzīvē: ligzdas būvēšana, barošanās, mazuļu aprūpe vai kas cits, ko dalībnieks ir novērojis šo putnu dzīvē savā apkārtnē. Vairāk lasiet šeit.

 • Gada putna - dižraibā dzeņa - zīmējumu konkursā. Informācija tuvākajā laikā tiks publicēta www.lob.lv!

   

  LOB skolu programmu "Putni un mēs" 2016. gadā atbalsta uzņēmums "Cemex". Ar viņu gādību nodrošināsim bezmaksas lekcijas "Putni un mēs" skolu grupām, kā arī īstenosim citas aktivitātes.

   

  Programma "Dzīvais pavasaris" uzsākta 2006. gadā, un tajā iesaistās jaunieši no visām Eiropas valstīm. Programmu koordinē starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība BirdLife International, kuru mūsu valstī pārstāv LOB. Programmu finansiāli atbalsta Mitsubishi Fund.

   

  Sagatavoja: Daiga Brakmane, LOB skolu programmas "Putni un mēs" koordinatore, daiga@lob.lv

   

 •