Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Skaties LNT jauno LOB raidījumu "Starp putniem un cilvēkiem"

Pirmo reizi Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) vēsturē šosestdien, 23. aprīlī, plkst. 10.30 LNT ēterā tiks rādīts LOB veidots TV raidījums "Starp putniem un cilvēkiem". Šis ir retais gadījums, kad televīzijā tiks rādīts tieši dabas aizsardzības nevalstiskās organizācijas veidots raidījums ar iespēja izstāstīt par putniem un to problēmām, nenoklusējot faktus un reālo situāciju, kas kādam varētu nebūt ērta. Ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu tiks parādīti 6 raidījumi (katru sestdienu līdz 28. maijam).

LOB raidījuma "Starp putniem un cilvēkiem" pamatdoma ir stāstīt par putniem un to savstarpējām attiecībām ar cilvēkiem, kā arī problēmām, kas rodas abām pusēm sastopoties. Mūsu iecerētais raidījums būs nozīmīgs izziņas un aktuālas informācijas avots tiem, kuri gaida saturīgu un nopietnu informāciju, kura tajā pašā laikā tiek pasniegta atraktīvi un viegli uztverami. Mūsu mērķis ir pacelt informācijas sniegšanas un dabas izglītas kvalitātes latiņu augstāk par pieņemto vidusmēru, atmetot tukšvārdību un neesošu problēmu atainojumu. Mūsu raidījums nebūs to vai citu alkatīgu cilvēku nodarbes un attieksmju slavinājums, bet mēs rādīsim labus piemērus kā sadzīvot mums un Dabai. Tāpēc mūsu stāsts ir par citādu attieksmi, par patiesi ilgtspējīgu cilvēces attīstību.

Raidījuma vadītāja būs pieredzējusī Latvijas Radio žurnāliste Zane Lāce. Zane radio strādā jau 20 gadus, no kuriem 10 gadu veido arī vides raidījumus un sižetus, piemēram, Latvijas Radio 1 klausītājiem labi zināmo "Zināmais nezināmajā" u.c. Tāpat lielu pienesumu raidījuma tapšanā sniedz Latvijas Radio producente Paula Gulbinska. Raidījuma stiprā puse ir raidījuma specifiskās tēmas pieredzējušu profesionāļu iesaiste. No LOB puses raidījumu veido Edgars Dzenis (putnu eksperts, pieredzējis operators un montētājs), Rolands Lebuss (ornitologs un sertificēts putnu eksperts), Agnis Bušs (žurnāla "Putni dabā" galvenais redaktors), kā arī katrā sižetā atbilstošās jomas speciālisti.

 

 

Raidījums "Starp putniem un cilvēkiem" skatāms LNT sestdienās plkst. 10.30 (23. aprīlī, 30. aprīlī, 7. maijā, 14. maijā, 21. maijā un 28. maijā). Nākamajā nedēļā pēc katra raidījuma parādīšanas LNT tas būs pieejams arī "Putni dabā" Youtube kontā: www.youtube.com/putnidaba.

Raidījuma veidošanu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds un SIA "Motacilla".

 

Sagatavoja: Agnis Bušs, LOB sabiedrisko attiecību koordinators, agnis@putnidaba.lv