Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Nedēļas nogalē Gada Notikums putnu vērošanā - sacensības "Torņu cīņas 2016"

Komanda "Himantopus himantopus" 2015. gada Torņu cīņās Dvietes tornī. Foto no Himantopus komandas arhīva

Šajā nedēļas nogalē notiks jau 13. putnu vērošanas sacensības "Torņu cīņas 2016". Latvijas Ornitoloģijas biedrības rīkotajās sacensībās dalībnieku skaits aug un šogad piedalīsies jau 14 komandas ar 53 putnu vērotājiem. Sacensību laikā vērot putnus tiek aicināts arī ikviens interesents, apmeklējot jebkuru putnu vērošanas torni "brīvās klases" ietvaros.

Torņus būs iespēja apmeklēt arī vienkārši ekskursijas pēc un komandas labprāt pastāstīs un parādīs torņa apkārtnē esošos putnus, kā arī varēs uzzināt ko vairāk par pašām sacensībām. 10 pieredzējušās komandas putnus torņos vēros 24 stundas, bet 4 "Tautas klases" komandas - 4 stundas. To, kura komanda dosies uz kuru torni, noteiks izloze sestdienas rītā "3 pavāru restorānā" un izlozes rezultāti tiks publicēti Torņu cīņu interneta vietnē www.tornucinas.lv. Šajā interneta lapā ir atrodama arī informācija par visiem zināmajiem putnu vērošanas torņiem Latvijā.

 

Ikviens interesents ir laipni aicināts piedalīties sacensību brīvajā klasē, vērojot putnus vienu stundu no jebkura putnu vērošanas torņa Latvijā. Lai piedalītos brīvajā klasē:

1. jāpavada tornī viena stunda;

2. putnu sugas jāreģistrē brīvās klases anketā - .doc formāts, .pdf formāts (vēlams arī portālā Dabasdati.lv);

3. jānofotografējas tornī Natura 2000 vietu atbalstam - no plaukstām izveidot taureni, to nofotografēt un publicēt sociālajos tīklos, pievienojot mirkļbirkas #TornuCinas un #Natura2000Day;

4. anketa ar putnu sugām, dalībniekiem un saite uz fotogrāfiju (ierakstu sociālajā tīklā) jānosūta uz e-pastu uz e-pastu putni@lob.lv līdz 22. maija plkst. 15.00;

5. līdz norādītajam laikam drīkst apmeklēt neierobežotu skaitu torņu;

6. viena no brīvās klases komandām izlozes ceļā saņems dāvanu karti no SIA "Motacilla".

 

Sacensībām dzīvajā var sekot līdzi ar mirkļbirkas #TornuCinas palīdzību sociālajos tīklos, īpaši Twitter.

Pērn, 2015. gada Torņu cīņās piedalījās 13 komandas (10 pieredzējušās un 3 Tautas klases), kuras kopā novēroja 174 putnu sugas un torņos uzņēma 196 apmeklētājus. Pirmo vietu ieguva komanda "Himantopus himantopus" no Dvietes (II) Austrumu torņa, par interesantāko novērojumu atzīts īsastes klijkaijas novērojums no Dvietes (I) Rietumu torņa komandas "Naktsputni" izpildījumā, bet draudzīgākā komanda "Skaidrie okulāri" atradās SIA "Motacilla" atbalstītajā Kaņiera tornī. Sacensību "Tautas klasē" uzvarēja komanda "Cēsu putnu grupa" Slokas ezera tornī.

Diennakts putnu vērošanas sacensības "Torņu cīņas 2016" organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fondu, restorānu "3 pavāri", Karšu izdevniecību "Jāņa sēta", SIA "Motacilla", "Swarovski Optik", Draugiem.lv, Māri Strazdu, iGoTerra.com, "Sunbird Apps", Dodies.lv un Dabas aizsardzības pārvaldi.

 

 

Sagatavoja: Agnis Bušs, putnu vērošanas sacensību "Torņu cīņas 2016" koordinators, agnis@putnidaba.lv