Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Aizvadītas LOB Ģimeņu dienas un zināmi konkursa "Uzzīmē dižraibo dzeni" uzvarētāji

Dižraibais dzenis. Autore: Madara Vaišļa

Š.g. 2. un 3. jūlijā Jelgavas novada "Kaupēna dzirnavās" norisinājās jau trešās LOB Ģimeņu dienas. Pasākums pulcēja ap 40 dalībnieku, kuri kopā ar zinošiem nodarbību vadītājiem rada iespēju izzināt putnu un kukaiņu dzīvi gan mežā un pļavā, gan ūdenī. Līdzās izzinošām aktivitātēm Ģimeņu dienu dalībnieki varēja piedalīties Rankas piena "dārgumu" meklēšanā, putnu gatavošanā no papīra plastikas, izmēģināt spēkus līdzsvara treniņā, apgūt maskēšanās prasmes un izgatavot būrīti apodziņam.

Ģimeņu dienās tika izziņoti arī zīmējumu konkursa "Uzzīmē dižraibo dzeni" uzvarētāji. Galveno balvu - īpašu putnu vērošanas ekskursiju - saņem Madara Vaišļa, Ieva Adamoviča, Glenda Kuciņa, Santa Bigāte un Lauma Rītiņa. Konkursā kopumā tika iesūtīti 428 darbi. Trīs labākos izvēlējās LOB žūrija, tiem pievienojās divi labākie, kas ieguva visvairāk balsu tautas balsojumā portālā Draugiem.lv. No Draugiem.lv balsojuma papildus tika izvēlēti arī 145 labākie darbi, kuri bija aplūkojami izstādē viesu namā "Kaupēna dzirnavas" un būs apskatāmi arī zīmējumu izstādē rudenī. Par izstādes vietu informācija sekos. Ar uzvarētājiem sazināsimies individuāli.

Dižraibais dzenis. Autore: Ieva Adamoviča

Dižraibais dzenis. Autore: Glenda Kuciņa

Dižraibais dzenis. Autore: Santa Bigāte

Dižraibais dzenis. Autore: Lauma Rītiņa

Paldies visiem, kuri piedalījās LOB Ģimeņu dienās 2016, - gan dalībniekiem, gan tiem, kas piekrita novadīt aktivitātes, darbnīcas un ekskursijas - Agnesei Gailei, Elvijam Kantānam, Daigai Brakmanei, Viesturam Ķerus, Ilzei Saušai, Agnim Bušam, Līgai Jātniecei, Viesturam Vintulim, Andrim Avotiņam jun. un Maijai Rozenfeldei, kā arī viesu namam "Kaupēna dzirnavas" par draudzīgo un atsaucīgo uzņemšanu! Īpašs paldies brīvprātīgajiem palīgiem Kārlim Sīlim, Renātei Ondzulei un Artūram Kaupužam! Esam atvērti dalībnieku ieteikumiem un iebildumiem, lai nākamajā gadā Ģimeņu dienas būtu vēl labākas. Un sekojiet līdzi informācijai, jo laika gaitā būs pieejams plašāks apraksts un īpašais Ģimeņu dienu 2016 žurnāls, kurā zīmējumi, fotogrāfijas un dalībnieku ieraksti vēstīs vizuāli par to, cik lieliski mums gāja!

 

LOB Ģimeņu dienas atbalsta Rankas piens.

 

Papildu informācija: Elīna Kokareviča, elina@lob.lv