Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

LOB Madonas vietējā grupa aicina uz "Atvērto durvju dienām" Lubāna mitrāja informācijas centrā

23.-24. jūlijā pie Lubāna ezera notiks Lubāna mitrāja informācijas centra Atvērto durvju dienas. Tās norisinās jau otro gadu un arī šogad ceram pulcēt pie Lubāna ezera dabas draugus. Šogad, paplašinot programmu, pasākums notiks divas dienas, kur sev ko noderīgu un saistošu atradīs gan liels, gan mazs - varēs uzzināt, kas ir lielais dumpis, atklāt savu radošo pusi, iepazīt Lubāna ezera ūdens iemītniekus, atpazīt apkārtnes putnu pasauli, pārvarēt bailes alpīnisma šķēršļos un atrast pareizo orientēšanās taku, doties purvā ar purvu bridējiem un vakarā, miera noskaņā baudīt koncertu un naktstauriņu pasauli! Un tas viss, te pat, pie Lubāna ezera! Visas aktivitātes norisināsies zinošu ekspertu - profesionālu putnu vērotāju, botāniķu un entomologu vadībā, kas ar ikvienu padalīses savās zināšanās.

Sestdienā, 23. jūnijā, jau no 9.00 rītā būs iespēja piedalīties putnu vērošanas ekskursijā ar Andri Dekantu, kam sekos pašu Atvērto durvju dienu atklāšana, plkst. 12.00, kad Latvijas Dabas fonds atklās ceļojošo izstādi "Lielais dumpis". Līdz pat plkst. 16.30 Lubānam mitrāja informācijas centra apkārtnē norisināsies dažādas aktivitātes. Darboties radoši veidojot putnu mandalas, krāsainos putnu būrus un māla putns nodrošinās biedrība "Ūdenszīmes". Aktīvajiem pie sirds ies izveidotā alpīnisma trasīte ar biedrības "Pie Kraujas" entuziastiem, kā arī orientēšanās informācijas centra apkārtnē un laivošana Lubāna ezerā.

Pēcpusdienā no plkst. 16.30-20.00 tiem, kuriem vēl būs enerģiju aicinām kopā purvubrideji.lv doties purvā un iepazīt tā skaistumu. Darām zināmu, ka pieteikšanās ekskursijai ir zvanot uz tālruni +371-20120101, ir noteikta dalības maksa 8 EUR no cilvēka un pārgājienam ir ierobežots dalībnieku skaits. Savukārt apmeklētāji, kas priekšroku dos izklaidējoši, izglītojošām aktivitātēm, tajā pat laikā informācijas centrā būs spēle - putnu viktorīna, kuras laikā būs iespēja pārbaudīt savas spējas un dienā iegūtās zināšanas par putniem, kā arī uzzināt gana daudz jauna par putniem un to ikdienu.

Plkst. 21.00, krēslai iestājoties un prātam paliekot mierīgākam, dosim vārdu mūziķim Kārlim Kazākam, kurš ar koncertu priecēs un radīs miera noskaņu ikvienā no mums. Pēc koncerta, kad naksnīgākas noskaņas ir jau tepat aiz stūra, iedesim kukaiņu lampu un dosimies tajā pasaulē, ko daudzi nemaz neapjaužam - naktstauriņu vērošanā kopā ar viņu pazinēju entomologu, Dabas aizsardzības pārvaldes ekspertu, Gunti Akmentiņu.

Savukārt, svētdien, 24. jūlijā plkst. 10.00 norisināsies laivu brauciens uz Lubāna ezera lielāko salu, Akmeņsalu kopā ar dabas ekspertu Daini Tuču. Akmeņsala ir viena no lielākajām kormorānu - jūras kraukļu kolonijām Latvijā, tāpēc brauksim lūkot, kā šie putni ir apdzīvojuši šo salu, šķērsojot Lubāna ezera niedru labirintus. Darām zināmu, ka laivas tiek nodrošinātas, atliek tikai pieteikt vietu laivā zvanot uz 29234956 (Līga, Ilze). Dalības maksa 12 EUR un vietu skaits ierobežots.

Lubāna mitrāja informācijas centra atrašanās vieta šeit: http://ej.uz/lmic

Vairāk informācijas pa tālruni 29234956 (Līga, Ilze) vai rakstot uz epastu: infolubans@inbox.lv

Priecāsimies redzēt dabas mīļus, lai vairāk skaistas dienas dabā!

 

Papildu informācija: Ilze Sauša, Līga Jātniece, Lubāna mitrāja informācijas centra darba organizatores, LOB Madonas vietējā grupa, infolubans@inbox.lv