Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Aicina piedalīties sacensībās "Rīgas putnu cīņa 2016"

Komanda "Pupuķotāji" vēro putnus uz Mangaļsalas mola "Rīgas putnu cīņā 2015". Foto: Baiba Kaškina

Jau otro reizi Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) Rīgas vietējā grupa aicina visus putnu vērotājus piedalīties putnu vērošanas sacensībās "Rīgas putnu cīņa 2016", kas notiks 2016. gada 22. oktobrī. Sacensību mērķis ir 2-4 cilvēku komandai 8 stundu laikā Rīgas pilsētas administratīvās teritorijas robežās novērot un reģistrēt pēc iespējas vairāk putnu sugu, turklāt papildu punkti tiks piešķirti par noteiktiem putnu dzimumiem un pasugām.

Sacensības tiek rīkotas, lai popularizētu putnu vērošanu Rīgā un veicināt putnu atpazīšanas prasmes, tai skaitā vērību piešķirot putnu dzimumiem un pasugām. Rīga ir lieliska putnu vērošanas vieta, kurā aicinām izmēģināt spēkus ikvienam putnu vērotājam, lai izstrādātu savas komandas stratēģiju un 8 stundu laikā pārbaudītu savus spēkus putnu vērošanā.

2015. gadā, kad sacensības notika pirmo reizi, tajās piedalījās 7 komandas. Par uzvarētājiem tika atzīta komanda "Himantopus himantopus", kas novēroja 68 sugu putnus un ieguva 14 papildpunktus par dzimumu noteikšanu. Mārcis Tīrums no komandas "Himantopus himantopus" jau pēc sacensībām stāstīja par motivāciju piedalīties: "Pirmkārt, piesaistīja sacensību formāts - ka tā bija viena konkrēta neliela teritorija, kurā putni bija jāvēro, tāpat nebija daudz laika jāpavada ceļā, jo tas bija tepat Rīgā. Uz Daugavpili, visticamāk mēs nebrauktu. Otrkārt, piesaistīja 8 stundu formāts, kas ļāva putnus vērot nenogurstot - daži gan no mums aizmiga, bet tie bija tie, kas bija braukuši tālo ceļu no Valmieras. Treškārt, tas bija arī izaicinājums - pārbaudīt mūsu zināšanas, vai tas pats, kas strādā citos rallijos, piemēram, laukos - migrējošo punu sugas un to saucieni - strādā arī pilsētā. Un, jā, strādā! No stratēģiskā viedokļa lielu vilšanos radīja Dārziņi, jo tur patērējām daudz laika, lai aizbrauktu, bet ieguvām savam putnu sugu saraktam klāt tikai 3 sugas." Sacensības ir demokrātiskas, jo plecu pie pleca tajās piedalījās gan pazīstami putnu vērotāji, gan iesācēji. Komandas sacensībām jāpiesaka līdz 2016. gada 17. oktobrim rakstot uz e-pastu riga@lob.lv, norādot komandas nosaukumu, dalībnieku vārdus un uzvārdus, kā arī komandas kontaktpersonu (e-pasts, telefons). Sacensībās ir dalības maksa 12 EUR no komandas.

 

Sacensību nolikums (pdf)

 

Papildu informācija: Guna Roze, Andris Dekants, LOB Rīgas vietējā grupa, riga@lob.lv