Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Kur Tu skaitīsi putnus nedēļas nogalē?

Oktobra pirmajā nedēļas nogalē tradicionāli Eiropas iedzīvotāji piedalās putnu vērošanā un to skaitīšanā. Tāpēc Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Dabas aizsardzības pārvalde un Latvijas vides aizsardzības fonds aicina vērot putnus un par tiem ziņot portālā Dabasdati.lv.

Ikvienam iedzīvotājam ir iespēja piedalīties arī kādā no 30 bezmaksas Eiropas putnu vērošanas dienu pasākumiem - Ķemeru nacionālajā parkā, Sātiņos, Kolkā, Papē, Gulbenes novadā, Ainažos, Teiču purvā, Liepājā, Burtniekos, Rāznas nacionālajā parkā, Užavā, Rīgā, Ķeipenē, Jaunpiebalgā un Madonā. Sarakstu meklē www.putnudienas.lv.

Visērtāk par putniem ir ziņot portālā Dabasdati.lv - internetā vai ar mobilo lietotni. Par novērotajiem putniem (putna suga, putnu skaits, vieta, kurā putni novēroti) un cilvēku skaitu, kas piedalījies vērošanā, 1. oktobrī (no plkst. 10.00 līdz 18.00) un 2. oktobrī (no plkst. 10.00 līdz 16.00) var ziņot LOB arī pa tālr.: 67221580 vai e-pastu: putni@lob.lv. Informācija par nedēļas nogalē novērotajiem putniem svētdienas vakarā tiks nosūtīta EuroBirdwatch 2016 koordinatoriem - Šveices Ornitoloģijas biedrībai (BirdLife Switzerland).

 

Eiropas putnu vērošanas dienas Latvijā organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB; BirdLife International partneris Latvijā) un Dabas aizsardzības pārvalde ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu un sadarbības partneru atbalstu.

   

 

Papildu informācija: Agnis Bušs, LOB sabiedrisko attiecību koordinators, agnis@putnidaba.lv