Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

LOB valdes priekšsēdētājs saņem Veselības gada balvu

6. oktobrī Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) Veselības gada balvu par nozīmīgu ieguldījumu dabas aizsardzībā saņēma Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus.

V. Ķerus uzsvēra: "Šī balva ir liels pagodinājums, jo es to uztveru kā veselības nozares speciālistu apliecinājumu tam, ka Latvijas Ornitoloģijas biedrības darbs dabas aizsardzībā ir nozīmīgs ne tikai putnu, bet arī cilvēku labklājībai. Tādai labklājībai, ko nevar izmērīt tikai dolāros uz vienu iedzīvotāju, un kuras pamatā ir dabas daudzveidība - meži, kas nav tikai koksne, upes, kas nav tikai meliorācijas notekas, un lauki, kas nav tikai ražošanas resurss, bet arī dzīvesvieta. Šīs labklājības būtiska sastāvdaļa ir arī iedzīvotāju fiziskā un garīgā veselība. Paldies Latvijas Ornitoloģijas biedrības darbiniekiem un biedriem, kuru darbs ir pamatā šai atzinībai!"

LĀB veselības gada balvu šogad saņēma arī Latvijas Sporta veterānu un senioru savienības vadītājs Daumants Znatnajs, Madonas pašvaldība, žurnāla "Ievas Veselība" galvenā redaktore Anija Pelūde, taku skrējiena seriāls "Stirnu buks", zemnieku saimniecība "Salenieki", kampaņas "Mana jūra" organizatori, SIA "Getliņi EKO", Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Klimata pārmaiņu departamenta direktore Ilze Prūse, paralimpietis Aigars Apinis un kustība "Jaunsardze".

Pirms četriem gadiem LĀB iedibināja Veselības gada balvu kā atzinību par paveikto darbu Latvijas sabiedrības veselībā. Šo balvu piešķir desmit nominācijās par nozīmīgu ieguldījumu tautas sporta attīstībā, par ieguldījumu Latvijas ekoloģijā un vides veselībā, par veselīga uztura ražošanu, par profilakses darbu sabiedrības veselības veicināšanā un citās kategorijās.

Pasniedzot šīs balvas, LĀB aktualizē veselīgas vides nozīmi sabiedrības veselībā un valsts nākotnes attīstībā kopumā. Tas nozīmē ne tikai rūpes par cilvēka fizisko, bet arī psihoemocionālo veselību, par tīrām upēm, ezeriem un jūrām, par veselīgu pārtiku un fiziskajām aktivitātēm.