Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Iepazīsti savus lidojošos kaimiņus Ķengaragā!

Skats no Ķengaraga promenādes. Foto: Baiba Kaškina

Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) Rīgas vietēja grupa uzsāk īstenot projektu "Iepazīsti savus lidojošos kaimiņus Ķengaragā!". Projekta ietvaros paredzēti vairāki pasākumi (ievadlekcija par dabas daudzveidību Ķengaragā, putnu barotavu un būrīšu darbnīca, putnu būrīšu un ligzdu meklēšanas ekspedīcija), foto un zīmējumu konkurss "Mans lidojošais kaimiņš", kā arī tiks uzstādīts stends par Ķengaragā novērojamajiem putniem.

Pirmais pasākums - ievadlekcija par dabas daudzveidību Ķengaragā - notiks jau šajā sestdienā, 7. janvārī, plkst. 11.00, jauniešu centrā "Kaņieris", Kaņiera ielā 15, Rīgā. Ievadlekcijā būs iespēja iepazīties ar Ķengaragā sastopamajiem dzīvniekiem, īpašu uzmanību pievēršot putniem. Pēc lekcijas plānota putnu vērošanas pastaiga pa Ķengaraga promenādi.

Februāra sestdienās - 4. un 25. februārī - interesentus gaidīsim uz putnu barotavu un būrīšu darbnīcām. 4. februārī no jau daļēji gataviem materiāliem visi interesenti paši savām rokām varēs uztaisīt putnu barotavu, kuru varēs nest mājās un paši barot sīkputnus. Savukārt 25. februārī visiem interesentiem būs iespējams uzbūvēt putnu būrīti no piemērotām sagatavēm. Pasākumi notiks jauniešu centrā "Kaņieris" plkst. 11.00.

Martā izliksim un pārbaudīsim putnu būrīšus un meklēsim citas putnu ligzdas. Pārgājiens dabā notiks 11. martā plkst. 10.00, satikšanās pie putnu vērošanas torņa Ķengaragā. Tā laikā putnu būrīšu darbnīcā sagatavotie putnu būrīši ornitologa pavadībā tiks izlikti mežā, turpmāk kalpojot kā mājvietas dobumperētājputniem. Tāpat tiks meklētas ligzdas un dobumi, kuros iepriekšējā sezonā ir ligzdojuši putni. Pētīsim, kas tajos dzīvojis un kuri tiks izmantotas arī nākamajā sezonā.

Aicinām piedalīties arī foto un zīmējumu konkursā "Putni manā barotavā". Foto konkursā var piedalīties ikviens interesents, kas nodarbojas ar putnu fotogrāfēšanu pie barotavām Rīgā. Savukārt zīmēšanas konkursā aicinām piedalīties bērnus līdz 15 gadu vecumam. Visi novērotie nofotogrāfētie putni tiks reģistrēti portālā www.dabasdati.lv, kas būs obligāts priekšnoteikums, lai piedalītos fotokonkursā. Konkursa uzvarētāji tiks apbalvoti martā projekta noslēguma pasākumā, kura turpinājumā būs pūču ekspedīcija. Uz šo pasākumu ieeja tikai ar ielūgumiem, savukārt uz pārējiem pasākumiem ieeja brīva un bez ierobežojumiem - laipni aicināts ikviens interesents! Vairāk informācijas: http://ej.uz/7pad.

Papildus pasākumiem projektā paredzēts sagatavot informatīvu stendu par putniem Ķengaragā. Tas tiks uzstādīts jauniešu centra "Kaņieris" telpās un informēs interesentus par Ķengaragā sastopamajām putnu sugām, to dzīvesveidu un iespējām palīdzēt putniem.

Projekts tiek īstenots ar mērķi veicināt vietējās apkaimes iedzīvotāju, kā arī pārējās sabiedrības interesi un zināšanas par dabas vērtībām Ķengaraga apkaimē, motivēt vietējo sabiedrību līdzdarboties dabas vērtību saglabāšanā un vides problēmu risināšanā un sekmēt pozitīva priekšstata veidošanu par Ķengaragu kā ilgtspējīgas Rīgas pilsētvides attīstības piemēru, kurā ir sekmīgi sabalansētas saimnieciskās, vides un atpūtas vajadzības.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 

Papildu informācija: Guna Roze, LOB Rīgas vietējās grupa, riga@lob.lv