Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Putnu lauka kursi 2017

Lauka kursu sesija Engures apkārtnē, 2016. gadā. Foto: Ieva Segliņa

Tāpat kā iepriekšējos gadus, arī 2017. gadā Latvijas Ornitoloģijas biedrība sadarbojoties ar Nord Universitāti (Nord Universitet) Norvēģijā organizē LAUKA putnu noteikšanas kursus. Jāuzsver, ka šie ir LAUKA KURSI un tajos būs gandrīz tikai un vienīgi lauka ekskursijas dabā. LOB organizēto putnu noteikšanas lekciju ciklu var apmeklēt ZIEMĀ.

Latvijā 2017. gadā notiks 8 kursu sesijas - nedēļas nogalēs, katram dalībniekam ir jāpiedalās vismaz 4 no šīm sesijām, lai Nord Universitāte to uzskatītu par kursu beigušu. Kursi tiek organizēti kā ekskursijas dabā, tādēļ jābūt gataviem uz pārgājieniem ap 10 km dienā.

Kursos drīkst piedalīties ikviens, kurš ir sasniedzis 18 gadu vecumu un ir beidzis vidusskolu VAI sasniedzis 25 gadu vecumu un viņam ir vismaz 5 gadu darba pieredze. Pēc Nord Universitātes un LOB vienošanās, LOB kā kursu organizatore ir tiesīga apliecināt arī brīvprātīgo darbu LOB veiktajos pētījumos šai otrajai cilvēku kategorijai. Potenciālajam dalībniekam ir jāatbilst tikai VIENAM no šiem diviem kritērijiem (vai nu 18 gadi un vidusskolas diploms, vai 25 gadi un 5 gadu darba pieredze).

Pirms kursu sākuma būs jākārto pārbaudījums jeb testa eksāmens. Savukārt pēc kursu beigām, sekmīgi noliekot gala eksāmenu mājaslapā www.birdid.no katrs dalībnieks saņem no Nord Universitātes T-kreklu ar krāšņās pūkpīles attēlu un 15 kredītpunktus, ko var izmantot studijām visās Norvēģijas augstskolās un tajās ārzemju augstskolās, kurām ir sadarbības līgumi ar Norvēģiju.

 

Lai pieteiktos kursos, lūdzu, līdz 2017. gada 5. martam atsūtiet aizpildītu pieteikšanās anketu kursu koordinatoram Oskaram Keišam pa e-pastu: oskars.keiss@lu.lv. Kursi notiks, ja pieteiksies vismaz 10 dalībnieku.

 

VAIRĀK INFORMĀCIJAS UN PIETEIKUMA ANKETA (.doc).

 

Papildu informācija: Oskars Keišs, oskars.keiss@lu.lv