Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Noslēdzies projekts "Iepazīsti savus lidojošos kaimiņus Ķengaragā!"

1. vieta fotokonkursā "Mans lidojošais kaimiņš" - lauku zvirbuļi Vecdaugavā. Foto: Viktors Ivanovs

Ar pūču klausīšanās ekskursiju Pierīgas mežos noslēdzies Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) Rīgas vietēja grupas īstenotais projekts "Iepazīsti savus lidojošos kaimiņus Ķengaragā!". Projekta ietvaros notika vairāki pasākumi (ievadlekcija par dabas daudzveidību Ķengaragā, putnu barotavu un būrīšu darbnīca, putnu būrīšu un ligzdu meklēšanas ekspedīcija), foto un zīmējumu konkurss "Mans lidojošais kaimiņš", kā arī jauniešu centrā "Kaņieris" ir izvietots stends par Ķengaragā novērojamajiem putniem.

Uz projekta noslēguma pasākumu ar tam sekojošu īpašu pūču klausīšanās ekskursiju 2017. gada 18. martā tika aicināti foto un zīmējuma konkursa "Mans lidojošais kaimiņš" uzvarētāji un aktīvākie projekta dalībnieki. Pateicamies visiem dalībniekiem par dalību konkursā!

Foto konkursam tika iesniegtas 34 fotogrāfijas ar putniem pie barotavas Rīgā. Turklāt fotogrāfijām bija jābūt kā novērojuma sastāvdaļai, kas jāievieto portālā Dabasdati.lv. 1. vietu ieguva Viktora Ivanova fotografētie lauku zvirbuļi Vecdaugavā. 2. vietu izcīnīja Oskara Kupica mājas balodis ar mājas zvirbuli Vērmanes dārzā. Savukārt trešā vieta pienācās Raimonda Sīmaņa iemūžinātajai zilzīlītei Lielajos kapos.

2. vieta fotokonkursā "Mans lidojošais kaimiņš" - mājas balodis ar mājas zvirbuli Vērmanes dārzā. Foto: Oskars Kupics

3. vieta fotokonkursā "Mans lidojošais kaimiņš" - zilzīlīte Lielajos kapos. Foto: Raimonds Sīmanis

Zīmējumu konkursam tika iesniegti 266 darbi. Vērtētāju komisijas ieskatā 1. vietu ieguva Laura Lapkovska (9 g.v.), 2. vietu - Arina Romaņenko (13 g.v.), bet 3. vietu - Elza Zacmane (15 g.v.). Veicināšanas balvas saņēma Bērnu un jauniešu centra "Bolderāja" radošā klubiņa "Stila ABC" audzēknes Marta Tīde, Una Brencāne, Polina Manučarova un Darja Drabova, kā arī pedagoģe Aiva Dasmane par radošo pieeju konkursa tematikai iesūtot darbus, kas gleznoti uz zīda un koros attēloti putni pie barotavām.

1. vieta zīmējumu konkursā "Mans lidojošais kaimiņš". Autore: Laura Lapkovska (9 g.v.)

2. vieta zīmējumu konkursā "Mans lidojošais kaimiņš". Autore: Arina Romaņenko (13 g.v.)

3. vieta zīmējumu konkursā "Mans lidojošais kaimiņš". Autore: Elza Zacmane (15 g.v.)

Pateicamies arī visiem pasākumu dalībniekiem! Kopā pasākumos piedalījās apmēram 130 dalībnieku, no kuriem lielāka daļa piedalījās putnu būrīšu (64) un putnu barotavu (41) darbnīcās. Fotoreportāžas no pasākumiem var skatīt LOB Rīgas vietējās grupas Facebook lapā: https://www.facebook.com/LOBRigasgrupa/

Papildus pasākumiem projekta ietvaros tika sagatavots informatīvu stends par putniem Ķengaragā. Tas uzstādīts jauniešu centra "Kaņieris" telpās un informēs interesentus par Ķengaragā sastopamajām putnu sugām, to dzīvesveidu un iespējām palīdzēt putniem. Stends pieejams arī .pdf formātā (3,14 MB).

Stends par putniem Ķengaragā, kas apskatāms jauniešu centrā "Kaņieris".

Projekts īstenots ar mērķi veicināt vietējās apkaimes iedzīvotāju, kā arī pārējās sabiedrības interesi un zināšanas par dabas vērtībām Ķengaraga apkaimē, motivēt vietējo sabiedrību līdzdarboties dabas vērtību saglabāšanā un vides problēmu risināšanā un sekmēt pozitīva priekšstata veidošanu par Ķengaragu kā ilgtspējīgas Rīgas pilsētvides attīstības piemēru, kurā ir sekmīgi sabalansētas saimnieciskās, vides un atpūtas vajadzības.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 

Papildu informācija: Guna Roze, LOB Rīgas vietējās grupa, riga@lob.lv