Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Iepazīsti savus lidojošos kaimiņus Daugavgrīvā!

Tikšanās vieta automašīnu stāvlaukumā V. Pikuļa alejā, Daugavgrīvā (pirms gājēju celiņa, kas ved uz jūru).

 

Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) Rīgas vietējā grupa uzsāk īstenot projektu "Iepazīsti savus lidojošos kaimiņus Daugavgrīvā!" Projekta ietvaros paredzētas gan interesantas ekskursijas, gan praktiskas darbnīcas ar mērķi informēt un aicināt iepazīt vietējos iedzīvotājus par dabu sev apkārt.

Projekta pirmais pasākums notiks jau 9. septembrī, kad LOB Rīgas vietējās grupas vadītāja A. Dekanta vadībā dosimies ekskursijā pa Daugavgrīvu. Tā būs rudenīga pastaiga gar dabas liegumu uz jūru un pa kāpām, pa ceļam vērojot un mācoties gan par migrējošiem putniem gaisā, gan tiem, kas sastopami niedrājā un mežā. Apskatīsim arī putnu būrīšus un iemācīsimies noskaidrot, kas tajos ligzdojis, kā tos pareizi pielikt, iztīrīt un uzturēt putniem draudzīgā veidā. Ekskursijas laikā plānota viktorīna par Daugavgrīvu un putniem. Sākums plkst. 9.00, tikšanās vieta automašīnu stāvlaukumā V. Pikuļa alejā, Daugavgrīvā (pirms gājēju celiņa, kas ved uz jūru). Īpaši gaidīti tie, kas vēl tikai grib sākt atklāt putnu burvību!

16. septembrī aicinām doties ūdens putnu ekspedīcijā! Daugavgrīva ir vieta Rīgā, kas atrodas uz salas - to apskalo gan Buļļupe, gan Daugava, gan jūra. Šī unikālā situācija ir īpaši piemērota ūdensputniem, kas Daugavgrīvā sastopami bieži un lielā skaitā. Ekspedīciju vadīs ornitologs R. Matrozis, tā plānota kā pastaiga, kuras maršruts vedīs gar Buļļupi un jūru (3-4 km), plānotais ilgums ~4 stundas. Ekspedīcijas laikā plānota viktorīna par Daugavgrīvu un putniem. Sākums plkst. 9.00, tikšanās vieta automašīnu stāvlaukumā V. Pikuļa alejā, Daugavgrīvā (pirms gājēju celiņa, kas ved uz jūru).

7. oktobrī aicinām izzināt Daugavgrīvu ar velosipēdu, kad pieredzējuša putnu vērotāja vadībā būs iespējams vērot putnu migrāciju un paskatīties uz Daugavgrīvu no cita skatupunkta - velosipēda muguras. Sākums plkst. 9.00, tikšanās vieta automašīnu stāvlaukumā V. Pikuļa alejā, Daugavgrīvā (pirms gājēju celiņa, kas ved uz jūru).

Savukārt 23. septembrī un 28. oktobrī visi interesenti ir aicināti praktiski darboties un no jau gatavām un putnu sugām īpaši piemērotām sagatavēm uzbūvēt putnu būrīti, bet otrajā pasākumā - putnu barotavu. Būrīšu un barotavu izgatavošanu uzraudzīs pieredzējuši putnu pazinēji, kuri stāstīs par putnu sugām, kas būrīšos varētu dzīvot. Darbnīcu laikā plānotas izglītojošas spēles par dabu un vidi. Abi pasākumi sāksies plkst. 11.00, norises vieta: bērnu un jauniešu centrs "Bolderāja", Flotes ielā 8, Daugavgrīvā.

Visos pasākumos ieeja bez maksas!

Papildus minētajiem pasākumiem projekta ietvaros tiks organizēts zīmējumu konkurss "Mans lidojošais kaimiņš" un paredzēts sagatavot informatīvu stendu par putniem Daugavgrīvā.

Konkursā tiek gaidīti darbi, kuros attēloti putni, ko var sastapt pilsētā, - gājputni augstu debesīs, ūdensputni kanālā vai upē, tāpat arī putni apstādījumos vai pie barotavas.

Konkursā var piedalīties bērni un jaunieši līdz 15 gadu vecumam, kuri iesūtīs zīmējumu līdz 2017. gada 8. novembrim pa pastu: Konkursam "Mans lidojošais kaimiņš 2", Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Skolas iela 3, Rīga, LV-1010 vai nogādājot LOB birojā Skolas ielā 3, Rīgā, 4. stāvā darbalaikā no plkst. 10.00 līdz 16.00.

2. vieta iepriekšējā zīmējumu konkursā "Mans lidojošais kaimiņš". Autore: Arina Romaņenko (13 g.v.)

Vairāk informācijas LOB tīmekļvietnē www.lob.lv.

 

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 

Papildu informācija: Guna Roze, LOB Rīgas vietējās grupa, riga@lob.lv