Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Notikuši projekta "Iepazīsti savus lidojošos kaimiņus Daugavgrīvā!" pirmie pasākumi

 

9. septembrī tika uzsākta projekta "Iepazīsti savus lidojošos kaimiņus Daugavgrīvā!" īstenošana ar putnu vērošanas ekskursiju, ko vadīja putnu pazinējs Andris Dekants. Lai arī laikapstākļi nebija ekskursijai draudzīgi, ekskursijā piedalījās 24 dalībnieki. Ekskursijas laikā tika iepazīts Daugavgrīvas lieguma mitrājs, novēroti 26 sugu putni un savākti atkritumi. Tāpat visi dalībnieki varēja atbildēt uz āķīgiem jautājumiem viktorīnā un uzzināt, kā pareizi tīrīt putnu būrīšus.

Savukārt 16. septembrī projekta ietvaros notika ūdens putnu ekspedīcija ornitologa Ruslana Matroža vadībā. Šoreiz laikapstākļi bija lieliski, un tas ļāva vērot ne tikai putnus, bet arī taureņus un spāres. Dažādās vietās pie Buļļupes un jūras tika novēroti 14 sugu ūdensputni. Īpaši liels prieks visiem 26 ekskursijas dalībniekiem bija par kuitalu, kas palidoja garām, kā arī par paugurknābja gulbju ģimeni, kas tika sastapta vienā no lieguma dīķīšiem. Ekskursijas dalībnieki sīvā konkurencē cīnījās viktorīnā par Daugavgrīvu.

Viskuplāk apmeklētais projekta pasākums norisinājās 23. septembrī, kad 54 dalībnieki nagloja būrīšus putnu būrīšu darbnīcā. Lielākā daļa pasākuma dalībnieku bija audzēkņi no bērnu un jauniešu centra "Bolderāja" - ar viņu palīdzību tika izgatavoti 50 putnu būrīši. Paldies visiem pasākumu dalībniekiem!

Nākamie projekta pasākumi:

07.10.2017. Velo brauciens "Izzini Daugavgrīvu ar velo!"

28.10.2017. Putnu barotavu darbnīca

 

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 

Papildu informācija: Guna Roze, LOB Rīgas vietējās grupa, riga@lob.lv