Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Suminātas aktīvākās LOB skolu programmas skolas

Sākumskolas "Taurenītis" audzēkņi un skolotāja Ēva Krēsla ar balvām no LOB un "CEMEX" par aktīvāko darbību LOB skolu programmā "Putni un mēs" 2016./2017. mācību gadā.

2017. gada 8. novembrī vairāk nekā 25 skolotāju pulcējās Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) rīkotajā skolu programmas "Putni un mēs" seminārā. Pasākuma ietvaros LOB un uzņēmuma "CEMEX" pārstāvji sumināja iepriekšējā mācību gada aktīvākās skolas un aicināja skolotājus darboties programmā arī turpmāk. Skolotāji pastāstīja par savu pieredzi, izmantojot LOB sagatavotos materiālus nodarbībās.

2016./2017. mācību gadā visaktīvākā programmas skola - sākumskola "Taurenītis" ar skolotāju Ēvu Krēslu priekšgalā - saņēma īpašo "CEMEX" dabas grāmatu sērijas izdevumu, kurā apkopoti pasaulē slavenu dabas fotogrāfu labākie darbi, "Zvaigzne ABC" izdoto grāmatu "Putnu dziesmas. 150 pazīstami putni un to dziesmas" un citas balvas no LOB, "CEMEX" un Motacilla.lv. Šo skolu apciemos arī ornitologs ar lekciju.

Par aktivitāti programmā diplomu, mīksto rotaļlietu - putnu, kas atsakņo balsi, putnu būrīti "CEMEX" krāsaino zīmuļu komplektu u. c. saņēma Auces vidusskola (skolotāja Aija Bensone), Jēkabpils pamatskola (skolotāja Sandra Āriņa), Dricānu vidusskola (skolotāja Sandra Saulīte), Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola (skolotāja Iveta Daiga) un Valmieras Pārgaujas sākumskola (skolotāja Agnese Neija). Par aktīvu darbību programmā "Dzīvais pavasaris" (Spring Alive) diplomu, spēli "Putnotājs" u. c. balvas saņēma Priekuļu vidusskola.

Būvmateriālu ražošanas uzņēmums "CEMEX" jau kopš 2007. gada ir LOB sadarbības partneris un dažādu projektu atbalstītājs. Šogad uzņēmums ir programmas "Putni un mēs" oficiālais atbalstītājs. Programma uzsākta 2007. gadā. Tās mērķis ir veicināt putnu un to dzīvesvietu saglabāšanu, pilnveidojot skolēnu zināšanas par putniem un izpratni par norisēm dabā, kā arī sniegt atbalstu skolotājiem ar ornitoloģiju saistītos jautājumos. Programmā var piedalīties jebkura Latvijas vispārizglītojošā vai profesionālā skola, kā arī interešu izglītības centri. Šobrīd programmā reģistrējušās vairāk nekā 60 skolas.

 

 

 

Papildu informācija: Pēteris Daknis, putni@lob.lv