Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Noskaidroti zīmējumu konkursa "Mans lidojošais kaimiņš 2" uzvarētāji

Konkurss "Mans lidojošais kaimiņš 2" tika organizēts projekta "Iepazīsti savus lidojošos kaimiņus Daugavgrīvā!" ietvaros, un tajā piedalīties tika aicināti bērni un jaunieši līdz 15 gadu vecumam, bet zīmējumos vajadzēja attēlot putnus, ko var sastapt pilsētā. Prieks par lielo interesi un atsaucību - konkursā piedalījās 239 bērni un jaunieši no dažādām Latvijas skolām, kas bija sagatavojuši patiešām interesantus darbus dažādās tehnikās - gan ar zīmuļiem, krītiņiem un guaša krāsām krāsotus, gan filcētus un izšūtus darbus. Žūrija bija patiesi iepriecināta par dažādu sugu putniem, kas bija attēloti darbos, un nācās krietni nopūlēties, lai izvēlētos uzvarētājus, tāpēc tika piešķirtas balvas ne tikai pirmajām trīs vietām, bet arī divas veicināšanas balvas.

Pirmā vieta tika piešķirta Rīgas Purvciema vidusskolas 5.d klases skolniecei Veronikai Harutai (10 gadi) par dinamiski attēlotajiem baložiem pilsētvidē rudens noskaņās.

 

Otro vietu ieguva Helēnes Švarcēvičas (15 gadi) darbs, kurā attēloti pie barotavām visai bieži sastopamie lidojošie kaimiņi - svilpis, zīlīte un zvirbuļi.

 

Trešo vietu žūrija piešķīra Madarai Alisei Lerhai (9 gadi) no Auces vidusskolas par darbu, kurā redzami daudz un dažādi putni parkā.

 

Savukārt veicināšanas balvas tiek piešķirtas Samantai Nazarovai (15 gadi) no Aizupes pamatskolas par burvīgo dzeņa zīmējumu un Elzai Voroņukai (9 gadi) no Mālpils novada vidusskolas par pelēkā strazda zīmējumu.

 

Paldies visiem konkursa dalībniekiem, bet īpašs paldies skolotājām: E. Ermansonei, A. Nazarovai, D. Krūzmanei, M. Kazadajevai un A. Tolstovai!

 

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 

Papildu informācija: Guna Roze, LOB Rīgas vietējās grupa, riga@lob.lv