Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Noslēdzies projekts "Iepazīsti savus lidojošos kaimiņus Daugavgrīvā!"

R. Matrozis stāsta par dabas daudzveidību Daugavgrīvā. Foto: LOB Rīgas vietējā grupa

 

No 2017. gada septembra līdz novembra beigām Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) īstenoja projektu Daugavgrīvā, kā ietvaros tikai rīkotas ekskursijas un darbnīcas ar mērķi izglītot un aicināt iepazīt dabu sev apkārt.

9. septembrī projekta īstenošana tika uzsākta ar putnu vērošanas ekskursiju, ko vadīja putnu pazinējs Andris Dekants. Savukārt 16. septembrī notika ūdensputnu ekspedīcija ornitologa Ruslana Matroža vadībā, kurā piedalījās 26 dalībnieki. Ekskursijā varēja novērot ne tikai putnus, bet arī tauriņus un spāres. Abu ekskursiju laikā tika organizēta viktorīna par Daugavgrīvu un putniem.

Viskuplāk apmeklētie pasākumi bija tie, kuros pašiem bija jādarbojas, - putnu būrīšu darbnīca, kas notika 23. septembrī un kurā piedalījās 54 dalībnieki, kā arī putnu barotavu darbnīca, kas notika 28. oktobrī, - tajā piedalījās 53 dalībnieki. Šajos pasākumos visvairāk iesaistījās tieši bērni, īpaši bērnu un jauniešu centra "Bolderāja" audzēkņi.

Nopietni darbi putnu barotavu darbnīcā. Foto: LOB Rīgas vietējā grupa

 

Lepnums par paveikto. Putnu barotavu darbnīca. Foto: LOB Rīgas vietējā grupa

 

7. oktobrī norisinājās vēl nebijis pasākums - ekskursija "Izzini Daugavgrīvu ar velo!". Laikapstākļi nebija īpaši patīkami, tāpēc ekskursijā piedalījās 8 drosmīgie, kuri izzināja putnus Daugavgrīvā, braucot ar riteni.

Tāpat projekta ietvaros tika organizēts zīmējumu konkurss "Mans lidojošais kaimiņš 2", kurā piedalījās 239 bērni un jaunieši līdz 15 gadu vecumam.

Papildus projekta ietvaros tika sagatavots informatīvs stends. Tas ir uzstādīts bērnu un jauniešu centra "Bolderāja" telpās un informē interesentus par Daugavgrīvā sastopamajām putnu sugām, to dzīvesveidu un iespējām palīdzēt putniem. Stends pieejams arī .pdf formātā.

 

Projekts īstenots ar mērķi veicināt vietējās apkaimes iedzīvotāju, kā arī pārējās sabiedrības interesi un zināšanas par dabas vērtībām Daugavgrīvā, motivēt vietējo sabiedrību līdzdarboties dabas vērtību saglabāšanā un vides problēmu risināšanā.

 

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 

Papildu informācija: Guna Roze, LOB Rīgas vietējās grupa, riga@lob.lv