Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Konkurss skolēniem "Iepazīsti putnu pasauli 2018"

Otro gadu pēc kārtas Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) sadarbībā ar SIA "CEMEX" izsludina konkursa skolēniem - "Iepazīsti putnu pasauli". Konkursam būs piecas kārtas, katra kārta ilgs trīs nedēļas. Katrs skolēns konkursā piedalās individuāli, bet uzdevumus var veikt arī grupā vai klasē kopā ar citiem. Lai piedalītos konkursā, līdz ar kārtas uzdevuma atbildi obligāti jāaizpilda arī dalībnieka pieteikuma anketa. Konkursa noslēgumā labākie dalībnieki saņems balvas no LOB, SIA "Cemex", SIA "Motacilla", karšu izdevniecības "Jāņa sēta" u. c.

 

Pirmās kārtas uzdevums:

 • Novērojiet kādu putnu barotavu - tai nav obligāti jābūt personīgai barotavai; ja tādas nav, var novērot vecvecāku, kaimiņu, draugu, skolas vai tml. barotavu, pirms tam pajautājot atļauju tās īpašniekam.

 • Novērojot barotavu, piefiksējiet, kādu putnu sugas nāk mieloties pie barotavas un kādai barībai tie dod priekšroku.

 • Par uzdevuma atbildi pieņemsim sagatavotu sarakstu ar sugām, kas tika novērotas pie barotavas, un katrai klāt pierakstītu barības veidu, norādot arī, kur atrodas barotava, kad un cik ilgi vērojāt. Par saraksta paraugu var izmantot žurnāla "Putni dabā" pielikuma bērniem 13. lpp., pierakstot klāt novērošanas vietu (elektroniski pieejams www.putnidaba.lv/berniem).

 • Punkti tiks piešķirti arī par vizuālo materiālu atbildes noformējumā - jūs varat novērotos putnus uzzīmēt, nofotografēt vai nofilmēt (tā, lai vizuālajā materiālā parādītos vismaz trīs jūsu novērotās sugas).

  Atbildi jāiesūta elektroniski, aizpildot šo veidlapu: http://ej.uz/LOBkonkurss2018-1. Papildu materiālus var nosūtīt pa pastu, nosūtot Latvijas Ornitoloģijas biedrībai, Skolas ielā 3, Rīgā, LV-1010, vai atnesot personīgi uz LOB biroju, Skolas ielā 3, Rīgā, 4. stāvā, darbadienās plkst. 10.00-16.00. Atbildes iesniegšanas pēdējais datums: 2018. gada 29. janvāris.

   

  Nākamās kārtas uzdevums tiks izsludināts 2018. gada. 29. janvārī.

   

  Konkursa NOLIKUMS (.pdf).

   

  Informācija par nākamajām kārtām tiks izsludināta interneta vietnē www.lob.lv, kā arī nosūtīta iepriekšējo kārtu dalībniekiem un interesentiem, kuri uz e-pastu putni@lob.lv pieteikuši vēlmi saņemt šādu informāciju. Konkurss skolēniem "Iepazīsti putnu pasauli 2018" tiek rīkots LOB skolu programmas "Putni un mēs" ietvaros. Vairāk par programmu: www.lob.lv/skolotajiem.

   

   

   

  Papildu informācija: Latvijas Ornitoloģijas biedrība, putni@lob.lv, tālr. 67221580

   

 •