Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Konkursa "Iepazīsti putnu pasauli 2018" 3. kārtas uzdevums

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) sadarbībā ar SIA "CEMEX" izsludina konkursa skolēniem "Iepazīsti putnu pasauli 2018" 3. kārtu, kas notiek sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fondu un starptautisko programmu "Dzīvais pavasaris" ("Spring Alive"). Konkursam būs piecas kārtas, katra kārta ilgs trīs nedēļas. Katrs skolēns konkursā piedalās individuāli, bet uzdevumus var veikt arī grupā vai klasē kopā ar citiem. Lai piedalītos konkursā, līdz ar kārtas uzdevuma atbildi obligāti jāaizpilda arī dalībnieka reģistrācijas anketa. Konkursa noslēgumā labākie dalībnieki saņems balvas no LOB, SIA "CEMEX", SIA "Motacilla", karšu izdevniecības "Jāņa sēta" u. c.

 

Trešās kārtas uzdevums:

Putni mēdz ieskriet stiklos, ja tiek iztraucēti, ja ir jauni un nepieredzējuši, kā arī migrācijas laikā, jo, pirmkārt, stiklotu virsmu nemaz neredz un, otrkārt, stiklos atspoguļoto attēlu uztver kā realitāti, piemēram, ja stiklā atspoguļojas koks vai kāds cits dabas objekts, putns to uztver kā īstu koku un dodas uz to. Tā kā stiklotu virsmu izmantošana ēku būvniecībā kļūst arvien populārāka, tad, lai nekļūtu putniem bīstamas, virsmas ir pienācīgi jānoformē.

 • Izvēlēties kādu logu - mājās vai skolā - un noformējiet to tā, lai putni tajā neieskrietu.

 • Uzrakstiet, kāpēc jūs noformējāt logu tieši tā un kādus materiālus izmantojāt. Pamatojiet, kāpēc jūsu izvēlētais loga noformēšanas veids ir visatbilstīgākais konkrētajam logam.

 • Atbildei obligāti jāpievieno fotogrāfijas ar jūsu noformēto logu.

 • Atbildi var sagatavot dažādos formātos; tiks vērtēta arī vizuālā prezentācija.

  Atbildi jāiesūta elektroniski, aizpildot šo veidlapu: http://ej.uz/LOBkonkurss2018-3. Papildu materiālus var nosūtīt pa pastu, nosūtot Latvijas Ornitoloģijas biedrībai, Skolas ielā 3, Rīgā, LV-1010, vai atnesot personīgi uz LOB biroju, Skolas ielā 3, Rīgā, 4. stāvā, darbadienās plkst. 10.00-16.00. Atbildes iesniegšanas pēdējais datums: 2018. gada 12. marts.

   

  Nākamās kārtas uzdevums tiks izsludināts 2018. gada 12. martā.

   

  Konkursa NOLIKUMS (.pdf).

   

  Informācija par nākamajām kārtām tiks izsludināta interneta vietnē www.lob.lv, kā arī nosūtīta iepriekšējo kārtu dalībniekiem un interesentiem, kuri uz e-pastu putni@lob.lv pieteikuši vēlmi saņemt šādu informāciju. Konkurss skolēniem "Iepazīsti putnu pasauli 2018" tiek rīkots LOB skolu programmas "Putni un mēs" ietvaros. Vairāk par programmu: www.lob.lv/skolotajiem.

   

       

   

  Papildu informācija: Latvijas Ornitoloģijas biedrība, putni@lob.lv, tālr. 67221580

   

 •