Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Iespēja jauniešiem iesaistīties putnu praksēs

Drīzumā Latvijas Ornitoloģas biedrība (LOB) ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu īstenos jauniešu iesaistes projektu "Izglītojošas un atraktīvas jauniešu iesaistes un vides apziņas veicināšanas aktivitātes", kā ietvaros būs iespējams piedalīties arī LOB praksēs.

Projekta laikā no šā gada 2. maija līdz 31. oktobrim plānots realizēt trīs aktivitātes:

1) Prakses profesionāļu vadībā. Latvijā ir jaunieši, kuri interesējas par putniem, taču viņi nereti saskaras ar profesionālu kontaktpersonu trūkumu savā reģionā, kuri varētu dot padomus un palīdzēt, piemēram, putnu balsu pazīšanā un noteikšanā. LOB rīkotajām praksēm ir samērā elastīgs grafiks, kas prakses dalībniekam pašam ļauj izvēlēties ērtāko aktivitātes laiku un vietu. Jauniešiem ar priekšzināšanām par ornitoloģijas jautājumiem šī ir lieliska iespēja kopā ar profesionāli padziļināti iepazīties ar putnu pētniecības jautājumiem. Prakses plānotas vismaz trīs dažādās Latvijas vietās: Papē, Engurē, Nīcā. Vairāk informācijas par iesaistīšanās iespējām: peteris.daknis@gmail.com (prakšu koordinators Pēteris Daknis).

2) Mācību filmas "Latvijas mežu daudzveidība" izveide. Mācību filma skolu auditorijām vienkāršā un atraktīvā veidā risinās aktuālos ornitoloģijas un vides aizsardzības jautājumus.

3) Filmas "Latvijas mežu daudzveidība" izglītojoša prezentācija skolu auditorijām ar jomas profesionāļa lekciju. Papildus plānots sagatavotu materiālu skolu jaunatnei, kas tiks prezentēts vismaz trīs dažādās Latvijas pašvaldību skolās. Plašāka informāciju par projekta aktivitātēm, norisi un iesaistīšanās iespējām meklējiet LOB interneta vietnē www.lob.lv.

 

Projektu "Izglītojošas un atraktīvas jauniešu iesaistes un vides apziņas veicināšanas aktivitātes" (reģ. nr. 1-08/151/2018) finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

 

Papildu informācija: Lāsma Semerova, projekta koordinatore, lasmasemerova@live.com