Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Iepazīsti vasaras lidoņus LOB Ģimeņu dienās 30. jūnijā

Foto: Elīna Kokareviča

Šogad 30. jūnijā un 1. jūlijām aicinām ģimenes un interesentus apciemot LOB biedru Jāņa un Santas Rubeņu izloloto zemnieku sētu "Caunītes" Cenu pagastā, Ozolnieku novadā (www.caunites.lv). Šā gada Ģimeņu dienu virstēma ir "Vasaras lidoņi". Tās ietvaros pētīsim un domāsim par tauriņiem, spārēm naktsputniem, sikspārņiem, kā arī darbosimies radoši, gatavojot putnus no dzijas, krāsojot dabas mandalas, spēlējot spēles, gatavojot pupuķu būrus u. tml.

Klusā meža ielokā noslēpusies neliela dabai draudzīga saimniecība, kas piemērota ne tikai latvisku rituālu veikšanai, bet arī dažādu lidoņu pētīšanai un vērošanai. Bērniem īpaši aizraujošs varētu šķist rotaļu laukums, kas piemērots dažādām aktīvām nodarbēm.

Ierašanās 30. jūnijā plkst. 15.00 uz launagu un reģistrēšanos. Visas pēcpusdienas un vakara garumā paredzētas mierīgas un izzinošas aktivitātes, iespēja atpūsties pēc pašu ieskatiem, iepazīties un pavadīt laiku putnu pazinēju, speciālistu un entuziastu kompānijā. Plkst. 19.00 - vakariņas. Svētdien, 1. jūlijā, plkst. 11.00 paši cepsim maizi un pusdienās ar to mielosimies.

Ēdināšana: launags un vakariņas (zupa) sestdien tiks nodrošinātas (pašiem līdzi jāņem desas, ko cept ugunskurā, kā arī jebkas specifiskāks pēc pašu vēlēšanās un brokastis svētdienai); svētdien pusdienās pašcepta maize (līdzi var ņemt, ko likt uz maizes, vai tml.). Kafija, tēja būs pieejamas uz vietas.

Nakšņošana: teltī vai uz līdzpaņemta paklājiņa un guļammaisā kopējā telpā uz grīdas. Pieejama duša.

Ziedojums ēdināšanas nodrošināšanai: 10 EUR no ģimenes.

Pieteikšanās: līdz 27. jūnijam, rakstot e-pastu uz elina@lob.lv vai zvanot pa tālruni 67221580 darbadienās plkst. 10.00-16.00.

Detalizētāka pasākuma programma būs pieejama LOB interneta vietnē www.lob.lv

Pasākuma laikā var tikt uzņemtas publicitātes fotogrāfijas.

 

LOB Ģimeņu dienas "Iepazīsti vasaras lidoņus" notiek Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta "Atklāj putnu migrācijas burvību 2018" ietvaros.

 

Papildu informācija: Elīna Kokareviča, LOB biedru koordinatore, elina@lob.lv