Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Aicinām uz pasākumiem, lai iepazītu Babītes novada dabu!

 

Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) Rīgas grupa ar Babītes novada domes atbalstu aicina uz pirmajiem projekta "Iepazīsti Babītes novada dabu!" pasākumiem. Projekts plānots kā praktisku pasākumu kopums, kas ļaus Babītes novada iedzīvotājiem, t. sk. ģimenēm ar bērniem, interesantā veidā iepazīt dabu novadā, aktīvi un veselīgi atpūsties, uzzināt par dzīvniekiem un augiem, kas mājo Babītes novadā. Tāpat aicināsim paskatīties uz novadu dažādos gadalaikos un no dažādiem skatupunktiem, jo dažādas ekskursijas ir plānotas laikā no 2018. gada jūnija līdz oktobrim.

16. jūnijā aicinām piedalīties putnu vērošanas ekskursijā krēslas laikā, kuras laikā iepazīsim putnus, kas ir aktīvi tumsā, klausīsimies to balsīs un uzzināsim par to dzīves paradumiem. Būs iespējams tuvāk iepazīties ar dažādiem interesantiem putniem, piemēram, griezi, niedru strazdu un niedru stērsti, kā arī seivi ķauķi, kam patīk niedrājā "darbināt zobārsta urbi". Lai labāk izprastu kontrastu starp tumsu un gaismu, kā arī lai saliedētu pārgājiena dalībniekus, paredzēts pikniks ar grilu. Lai iepazītu dažādas dzīvotnes, ekskursija plānota divās daļās - sākumā gar Babītes ezeru, vēlāk pa mežu. Pārvietošanās starp vietām - ar auto. Sākums plkst. 21.00. Obligāta pieteikšanās, rakstot uz riga@lob.lv. Satikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās. Pasākuma noslēgums pēc pusnakts.

21. jūlijā aicinām piedalīties izzinošā ekspedīcijā pa Babītes ezera polderiem Babītes pagastā. Dosimies pētīt kukaiņus, tai skaitā krāšņos tauriņus, kas priecē mūs katru vasaru, kā arī putnus entomologa un putnu vērotāja Uģa Piterāna vadībā. Ekspedīcijas maršruts būs apļveida, garums: ~10 km. Ekspedīcijas laikā plānota viktorīna par dabu un Babītes novadu. Sākums plkst. 11.00. Obligāta pieteikšanās, rakstot uz riga@lob.lv. Satikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās.

29. jūlijā notiks ūdens putnu vērošanas ekskursija pa Babītes ezera polderiem Salas pagasta pusē putnu vērotāja Ruslana Matroža vadībā. Sākums plkst. 8.00. Plānots apmeklēt divas vietas pie Babītes ezera, starp tām plānots pārvietoties ar auto. Ekskursijas laika no ezermalas varēsim verot vietējos ligzdotājus - paugurknābja gulbjus ar mazuļiem, laučus, dažādu sugu pīles, niedru lijas, kaijveidīgos putnus un citus putnus. kā arī plānota viktorīna par dabu un Babītes novadu. Obligāta pieteikšanās, rakstot uz riga@lob.lv. Satikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās.

Aicinām ģērbties atbilstīgi laikapstākļiem un ņemt līdzi dzeramo ūdeni.

Projekta "Iepazīsti Babītes novada dabu!" mērķis ir izglītot Babītes novada iedzīvotājus par dabas vērtībām savā apkārtnē, ieinteresēt un radīt izpratni par norisēm dabā, motivēt iedzīvotājus uz aktīvu līdzdalību un videi draudzīgu rīcību, radīt izpratni par kvalitatīvu un videi draudzīgu atpūtu kā veselīga dzīvesveida sastāvdaļu. Projekts tiek īstenots ar Babītes novada atbalstu projekta konkursa "Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā" ietvaros.

 

Papildu informācija:

Guna Roze, LOB Rīgas vietējā grupa, riga@lob.lv