Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Ar apbalvošanas pasākumu noslēdzies konkurss "Iepazīsti putnu pasauli 2018"

Konkursa "Iepazīsti putnu pasauli 2018" laureāti, viesi un organizētāji. Foto: Māris Vītiņš

Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) un SIA "CEMEX" konkurss "Iepazīsti putnu pasauli 2018" tika noslēgts 2018. gada 14. jūnijā ar īpašu pasākumu "Meža mājā", Ķemeros. Uz pasākumu tika aicināti 20 labākie no 124 konkursa dalībniekiem, speciālbalvu ieguvēji un aktīvākās skolas, un DIC "Meža mājā" bija vairāk nekā 70 viesu.

Par aktīvāko skolu tika atzīta Jaunsilavas pamatskola, no kuras kopumā konkursā piedalījās 17 dalībnieki, visās kārtās - 11, savukārt septiņi bija laureātu vidū. Skola balvā saņēma putnu būrīti ar kameru, "Swarovski" kalendāru ar dabas fotogrāfijām, puzli "Latvijas daba" no karšu izdevniecības "Jāņa sētas" un dabas fotogrāfiju grāmatu no SIA "CEMEX". Specbalvu no karšu izdevniecības "Jāņa sētas" par aktīvu dalību konkursa 5. kārtā (astoņi dalībnieki) saņēma arī Privātā Montessori sākumskola.

Par izciliem rezultātiem atsevišķās konkursa kārtās, kā arī par lielisku rezultātu konkursā, iekļūstot 20 labāko vidū, balvas saņēma Aleksandrs Gržibovskis (Dzimtmisas pamatskola), Paula Cepurīte (Ķekavas sākumskola), Estere Stūre (Smiltenes vidusskola), Emīls Bents (Nīkrāces pamatskola), Arno Eglītis (Smiltenes vidusskola), Anita Ādmine (sākumskola "Taurenītis"), Ance Kasparova (sākumskola "Taurenītis"), Katrīna Rozīte (Smiltenes vidusskola), Ance Bikše (Jaunsilavas pamatskola), Dāvis Birkenfelds (Dzimtmisas pamatskola), Luīze Amanda Šulca (Jaunsilavas pamatskola), Artis Caune (Jaunsilavas pamatskola), Aiga Labrence (Liepas pamatskola), Poļina Ustinova (Jaunsilavas pamatskola), Anna Roga (Jaunsilavas pamatskola), Edijs Bergs (Jaunjelgavas vidusskola), Dans Dīmanis (Rūjienas vidusskola), Liāna Kasparova (sākumskola "Taurenītis"), Sintija Šķēle (Degumnieku pamatskola), Elija Poriete (Jēkabpils pamatskola).

Skolēni saņēma maisiņu ar LOB logo, atstarotājus un krāsainos zīmuļus no SIA "CEMEX" u. c. Kā īpašu balvu 5. kārtā karšu izdevniecība "Jāņa sēta" piešķīra tūrisma ceļvedi "Latvija", savukārt 4. kārtas īpašā balva bija speciāli izgatavots būris svīrēm, ko jaunie īpašnieki paši varēs sanaglot.

Godalgoto 1. vietu ieguva Elizabete Skrebele no Jaunsilavas pamatskolas un balvā saņēma binokli. 2. vietu un grāmatu "Putnu dziesmas. 150 pazīstami putni un to dziesma" ieguva Matīss Baumanis no Dzērves pamatskolas, savukārt 3. vietu un pasaulē labāko putnu noteicēju "Collins Bird Guide" saņēma Juris Skrebelis no Jaunsilavas pamatskolas.

Paldies par atbalstu sakām: SIA "CEMEX", karšu izdevniecībai "Jāņa sēta", SIA "Motacilla", DIC "Meža māja", picērijai "Ansamblis", pasākuma fotogrāfam Mārim Vītiņam un Pēterim Daknim par svīru būru sarūpēšanu!

Viesturs Ķerus, LOB valdes priekšsēdētājs, pasākuma atklāšanas uzrunā atgādināja, cik svarīgi ir bērniem domāt, saprast un spriest pašiem neatkarīgi no tā, ko pieaugušie uzskata par pareizu vai nepareizu. Rīkojot konkursu, LOB vēlas pievērst skolēnu uzmanību tam, kas notiek dabā saistībā ar putniem, kā arī tam, kādos veidos var par putniem interesēties un tos labāk iepazīt. Konkursam nav "pareiza" formāta, un visaugstāk tiek novērtēta skolēna individuālā doma un izpratne, kā arī radošums.

Apsveicam visus uzvarētājus, un uz tikšanos nākamgad!

 

 

 
 

 

Papildu informācija: Elīna Kokareviča, LOB biedru koordinatore, elina@lob.lv