Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Vasaras lidoņu zīmē aizvadītas 5. LOB ģimeņu dienas

Foto: Andris Grīnbergs

Šā gada 30. jūnijā un 1. jūlijā zemnieku sētā "Caunītes", Ozolnieku novada Cenu pagastā notika jau piektās LOB Ģimeņu dienas, kuru ietvaros ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu arī pārbaudījām iespējas nākamajos gados rīkot īpašus pasākumus vasaras lidoņiem. Vasaras lidoņus iepazina 65 dalībnieki no vairāk nekā 13 ģimenēm.

 

Foto: Andris Grīnbergs

Iemēģinot vasaras lidoņu tēmu, uzmanību pievērsām dienas tauriņiem, spārēm, nakts kukaiņiem, naktsputniem un sikspārņiem, par ko stāstīja un ekskursijas vadīja Viesturs Vintulis un Viesturs Ķerus. Vējainie un pavēsie laikapstākļi nebija šķērslis spārnaiņu aktivitātei, un izdevās novērot un saklausīt griezi, sloku, vairākus naktssikspārņus, daudz dažādu tauriņu.

Papildus vasaras lidoņu vērošanai un izzināšanai gatavojām putnu būrus Pētera Dakņa vadībā. Īpaši pieprasīti bija pupuķu būri, un nu "Caunītēs" būs iespēja apmesties diviem pupuķu pāriem. Vai putni atradīs jaunās mājvietas par piemērotām, visdrīzāk uzzināsim nākamajā ligzdošanas sezonā.

Foto: Andris Grīnbergs

Mierīgāku aktivitāšu cienītāji varēja noslēpties aizvējā Ilzes Saušas dabas mandalu krāsošanas darbnīcā, mācīties, kā no dzijas izgatavot dekoratīvus putnus ar Santas Rubenes palīdzību, apskatīt, kādus putnus uzzīmējusi Betija Rubene, un pat pašiem pamēģināt kādu uzzīmēt. Daudz jauna varēja uzzināt, spēlējot izglītojošas spēles par dabu kopā ar Aiju Balandiņu. Īpaši izglītojoša bija spēle, kurā vajadzēja izšķirt, kuri augi ir aizsargājami un kuri nav. Turklāt radās iespēja uzzināt, kā īstā vārdā sauc ierastos pļavu augus.

Foto: Andris Grīnbergs

Ar apbalvošanu noslēdzās Agneses Gailes un Mārtiņa Platača vadītā orientēšanās, kas raisīja sacensību garu un deva iespēju sasildīties tiem, kuri vakarā jutās nosaluši. Sacensībās piedalījās desmit komandas. Dažas pat uzdrīkstējās riskēt, jo ne visi komandas locekļi prata lasīt.

Otrā pasākuma dienā Santa Rubene stāstīja par maizes cepšanu un rādīja, kā tas darāms. Interesenti varēja piedalīties šajā procesā, palīdzēt maizei tapt gardai un pilnīgai. Kamēr maize cepās, bērni Agņa Buša vadībā izstrādāja viltīgu taktiku, kā vislabāk no vecākiem noslēpt "dārgumus", un vecāki mēģināja šo taktiku izskaitļot. Noslēgumā visi sēdās pie kopīga pusdienu galda un mielojās ar gardo "Caunīšu" saldskābmaizi.

Foto: Andris Grīnbergs

Paldies visiem dalībniekiem un nodarbību un ekskursiju vadītājiem! Paldies Santai un Jānim Rubeņiem par patiešām viesmīlīgo un sirsnīgo uzņemšanu!

Uz tikšanos nākamajās LOB Ģimeņu dienās pēc gada!

 

LOB Ģimeņu dienas "Iepazīsti vasaras lidoņus" notiek Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta "Atklāj putnu migrācijas burvību 2018" ietvaros.

 

Papildu informācija: Elīna Kokareviča, LOB biedru koordinatore, elina@lob.lv