Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Noslēdzies projekts "Iepazīsti Babītes novada dabu!"

Putnu vērošanas pārgājiens krēslas laikā. Foto: Ēva Krēsla

 

Projektu konkursa "Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā" ietvaros īstenotais projekts "Iepazīsti Babītes novada dabu!" ir noslēdzies. Tā ietvaros tika organizēti pieci pasākumi Babītes un Salas pagastā, Babītes novadā ar mērķi no dažādiem skatpunktiem aplūkot dabas norises un savvaļas dzīvnieku un kaukaiņu dzīvi un kaut nedaudz pietuvoties dabai, izraujoties no ikdienas steidzīgā ritma.

Ar īpašu sajūsmu no bērnu puses tika pavadīts 16. jūnija pārgājiens gar Babītes ezeru krēslas stundā. Sajūsmu radīja tas, ka šis putnu vērošanas pasākums bija lieliska izdevība nedoties laikus gulēt, kā arī iespēja tuvumā putnu speciālista vadībā aplūkot griezi un pat tai pieskarties.

Savukārt 21. jūlijā kukaiņu iepazīšanas ekspedīcijā, par spīti karstajiem laikapstākļiem, tika novērotas 23 dienas tauriņu sugas un citi kukaiņi, arī samērā reti. 29. jūlijā, ūdensputnu vērošanas ekskursijā pa Babītes ezera polderiem Salas pagastā, varēja iepazīt bagātīgo ezera putnu daudzveidību.

Kukaiņu vērošanas eksursija 2018. gada 21. jūlijā U. Piterāna vadībā. Foto: Guna Roze

Ūdensputnu vērošana ekskursija R. Matroža vadībā pie Babītes ezera 2018. gada 29. jūlijā. Foto: Ruslans Matrozis

Visplašāk apmeklētais projekta pasākums norisinājās 26. augustā, kad Salas pagasta Sīpolu svētku ietvaros notika putnu būrīšu un putnu barotavu darbnīcas, kā arī bija iespējams spēlēt izzinošas spēles par putniem.

Putnu būrīšu darbnīca Sīpolu svētkos. Foto: Guna Roze

Pēdējā projekta pasākumā 22. septembrī bija iespējams piedalīties putnu vērošanas velobraucienā. To caurvija medību sezonas īpatnības - no visām pusēm ezerā skanēja šāvienu troksnis, un aizrautīgie putnu vērotāji ilgi mēģināja noteikti medību mānekļu sugu.

Veloekskursija 2018. gada 22. septembrī. Foto: I. Beča

Projekta pasākumos piedalījās vairāk nekā 200 cilvēku.

Projekta mērķis bija izglītot Babītes novada iedzīvotājus un viesus par dabas vērtībām apkārtnē, ieinteresēt un radīt izpratni par norisēm dabā, motivēt iedzīvotājus uz aktīvu līdzdalību un videi draudzīgu rīcību, radīt izpratni par kvalitatīvu un videi draudzīgu atpūtu kā veselīga dzīvesveida sastāvdaļu.

 

Papildu informācija:

Guna Roze, LOB Rīgas vietējā grupa, riga@lob.lv