Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Novembra uzdevums: sienas žurnāls par putniem

Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) izglītības programma "Putni un mēs" uzaicina pievienoties 2018. gada novembra uzdevumam: izveidojiet sienas žurnālu par putniem un līdz novembra beigām uz e-pastu putni@lob.lv atsūtiet, kā jums ir gājis.

LOB izglītības programma "Putni un mēs" ar SIA "CEMEX" atbalstu šajā gadā uzaicina ikvienu interesentu pievienoties ikmēneša uzdevumu pildīšanai. Piedalīties ir pavisam vienkārši - līdz katra mēneša beigām atsūtiet mums uz e-pastu putni@lob.lv brīvā formā, ko esat paveikuši un kā veicās. Piedalīties var ikviens - gan individuāli, gan grupās (skolas, pirmskolas izglītības iestādes, ģimenes, pulciņi, bibliotēkas utt.). Aktīvākajiem dalībniekiem mācību gada noslēgumā būs balvas! Pirmais uzdevums oktobrī bija: pārbaudīt savas apkārtnes putnu būrīšus, pierakstīt (vai nofotografēt), kas tajos bijis, iztīrīt un vajadzības gadījumā arī saremontēt.

 

Ieteikumi sienas žurnāla izveidošanai:

 • Pirms darba izvēlieties tēmu un nolemiet, ko jūs vēlaties citiem pateikt. Izdomājiet arī sava sienas žurnāla nosaukumu.

 • Žurnālā varat ievietot informāciju, piemēram, par kādu putnu sugu/ām vai sniegt interesantus faktus par putniem, aprakstīt notikušu putnu vērošanas ekskursiju, pastāstīt par savu oktobra uzdevumu - putnu būrīšu tīrīšanu u.c.

 • Izdomājiet attēliem parakstus, uzrakstiet dažus īsus stāstiņus. Atcerieties, ka izvēlētajiem virsrakstiem būs liela nozīme. Cilvēki visbiežāk lasa tos rakstus, kam ir interesanti virsraksti un kas vislabāk atspoguļo teksta būtību. Par rakstiem kopumā var teikt - jo mazāk vārdu, jo labāk. Izvēlieties tos vārdus, kas vislabāk palīdzēs paust Jūsu vēstījumu.

 • Kad visi teksti gatavi un attēli atlasīti, atlicis to visu ievietot žurnālā. Ja jums ir pieejams brīvs stends, tad piespraudiet materiālu pie tā ar kniepadatām. Ja jums nav stenda, tas visus tekstus un attēlus uzlīmējiet uz papīra loksnes un to ar līmlenti piestipriniet pie sienas. Lai attēli un teksti labāk izceltos, jūs tos varat uzlīmēt uz krāsaina papīra, tādējādi iegūstot krāsu laukumus un tekstu, kas, rakstīts uz balta papīra, nepazudīs uz baltās papīra loksnes.

 • Atrodiet savam sienas žurnālam tādu vietu, kur to pamanīs daudz cilvēku. Protams, žurnālu varat ievietot arī internetā un sociālajos medijos.

 • Interesantāk būs, ja žurnālā esošo informāciju laika gaitā papildināsiet un stāstīsiet par jaunām lietām.

 • Jebkurā gadījumā - galvenais ir jūsu pašu radošais piegājiens, lai arī kādā formātā žurnālu veidosiet!

   

  Lai izdodas!

   

   

   

   

  Papildu informācija: Elīna Kokareviča, LOB biedru koordinatore, elina@lob.lv

   

 •