Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

LOB bibliotēka ir pieejama ikvienam interesentam

Foto: Agnis Bušs

Šā gada 10. decembrī notika Latvijas Ornitoloģijas biedrības bibliotēkas atklāšana, kurā ar stāstu par bibliotēkas nozīmi LOB darbībā dalījās LOB valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus. Savukārt ornitoloģijas vēstures entuziasts un gulbju speciālists Ruslans Matrozis pastāstīja par ornitoloģiskajām bibliotēkām Latvijā un pasaulē un LOB bibliotēkas nozīmi.

Bibliotēkas kārtošanā sākās 2017. gadā. Līdz šim brīdim ir notikuši divi speciāli pasākumi, lai paātrinātu darbu pie grāmatu datubāzes izveides. Priecājamies par visiem, kuri atvēlēja savu brīvo laiku, lai bibliotēka taptu! Kā savā uzrunā norādīja V. Ķerus, ir piepildījies viņa sapnis un beidzot ornitoloģiskā bibliotēka būs pieejama, un grāmatas varēs atrast plauktos un lietot.

R. Matrozis norādīja, ka grāmatas vērtīgas biežāk padara stāsts, kas tās pavada. Piemēram, kam piederējusi grāmata, kā tā bibliotēkā nokļuvusi v. tml. Arī LOB bibliotēkā ir atrodamas dažas ļoti interesantas grāmatas, kuras pavada personīgie stāstiem. Dažās grāmatās pat var atrast iepriekšējo īpašnieku ornitologu ar roku rakstītas piezīmes.

Darbs pie bibliotēkas joprojām turpinās, un pašlaik ir kataloģizētas 3213 unikālas vienības. Taču bibliotēka ir atvērta publiskai lietošanai LOB biroja darbalaikā darbadienās no plkst. 10.00 līdz 16.00 lasītavas formā.

 

Pateicamies par palīdzību Latvijas Ārstu biedrībai, SIA "PATA kokmateriāli", VEDAM.LV, Latvijas Dabas Fondam un SIA "Motacilla" par materiāltehnisko nodrošinājumu! Vislielākais paldies Kārlim Sīlim, kura gādībā bibliotēka ir kļuvusi publiski pieejama! Paldies par palīdzību Madarai Zaķei, Agnim Bušam, Imantam Jakovļevam, Andrim Dekantam, Arnim Arnicānam, Ruslanam Matrozim, Andrim Avotiņam jun., Viesturam Ķerum, Elīnai Kokarevičai, Armandam Majevskim, Natālijai Slaidiņai, Mārtiņam Zilgalvim un Edgaram Lediņam!

 

Papildu informācija: Elīna Kokareviča, LOB biedru koordinatore, elina@lob.lv