Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Janvāra uzdevums: novēro ziemojošos ūdensputnus

Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) izglītības programma "Putni un mēs" uzaicina pievienoties 2019. gada janvāra uzdevumam: dodieties uz tuvējo ūdenstilpi (upi, ezeru, grāvi utt.) un pierakstiet, kādus putnus esat novērojuši. Noteikti pierakstiet datumu, laiku (no-līdz) un ledus daudzumu ūdenstilpē. Uzdevuma veikšanai iespējams izmantot jauno plakātu "Ziemojošie ūdensputni Latvijā". Vēlams par saviem novērojumiem ziņot arī portālā Dabasdati.lv. Stāstus un citus materiālus par šo uzdevumu gaidīsim līdz janvāra beigām uz e-pastu putni@lob.lv.

LOB izglītības programma "Putni un mēs" ar SIA "CEMEX" atbalstu šajā mācību gadā uzaicina ikvienu interesentu pievienoties ikmēneša uzdevumu pildīšanai. Piedalīties ir pavisam vienkārši - līdz katra mēneša beigām atsūtiet mums uz e-pastu putni@lob.lv brīvā formā, ko esat paveikuši un kā veicās. Piedalīties var ikviens - gan individuāli, gan grupās (skolas, pirmskolas izglītības iestādes, ģimenes, pulciņi, bibliotēkas utt.). Aktīvākajiem dalībniekiem mācību gada noslēgumā būs balvas! Trešais uzdevums decembrī bija: novērojiet putnus pie barotavas vai vienkārši pa logu, pierakstiet kurā dienā kurus putnus redzējāt un līdz decembra beigām uz e-pastu putni@lob.lv atsūtiet, kā jums ir gājis.

Katru gadu janvāra vidū notiek Starptautiskā ziemojošo ūdensputnu uzskaite. 2019. gadā tā notiks 12. un 13. janvārī. Ja savu uzdevumu veiksiet šajos datumos vai ļoti tuvu tiem, tad Jūsu novērojumi tiks izmantoti ziemojošo ūdensputnu daudzuma aprēķināšanai Latvijā.

Jaunais plakāts "Ziemojošie ūdensputni Latvijā" ir tapis ar Arctic Paper atbalstu un pieejams LOB birojā par ziedojumiem (par iespējām to iegūt, lūdzu, sazinieties ar mums uz e-pastu putni@lob.lv). Plakāts ir pieejams arī elektroniski JPG formātā un PDF formātā.

Plakāts ir izsūtīts visām vispārizglītojošajām skolām. Ja arī turpmāk vēlaties saņemt ar putniem saistītus materiālus un žurnālu "Putni dabā", lūdzam, aizpildīt šo anketu: https://ej.uz/Putni_un_mes_2019.

 

Lai izdodas!

 

 

 

 

Papildu informācija: Elīna Kokareviča, LOB biedru koordinatore, elina@lob.lv