Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Fotokonkurss LOB biedriem - "Dzīvība mirušos kokos: putni"

LOB biedru fotokonkursa tēma aktualizē samērā izplatītu uzskatu problēmu - ja mežā koks ir miris, tas vairs nav derīga un ir no meža jāizvāc. Taču dzīvības procesi dabā ne vienmēr noris tā, kā cilvēki domā. Arī un īpaši miruši koki kalpo par dzīvības procesu uzturētājiem, tos izmanto dažādi organismi, lai attīstītos un izdzīvotu. Arī putni izmanto mirušus kokus dažādos veidos.

2019. gadā aicinām visus LOB biedrus, kuri fotografē, pievērst uzmanību tam, kā putni dažādos veidos "apdzīvo" mirušus kokus, fiksēt to attēlos un piedalīties LOB biedru fotokonkursā! Nav svarīgi, vai putnus fotografējat profesionāli vai hobija līmenī. Pat ja izmantojat telefonu, lai fotografētu, un jums ir izdevies iemūžināt lielisku kadru, droši piedalieties!

Konkursa mērķis ir sniegt LOB biedriem iespēju parādīt, kā viņi redz un sastopas ar putniem, izmantojot tādu mūsdienās izplatītu brīvā laika pavadīšanas formu kā fotografēšana, kā arī piedāvāt iespēju satikties un apmainīties ar pieredzi situācijā, kad biedrus apvieno kopīga interese - putni.

Darbus var iesūtīt līdz 2019. gada 1. novembrim.

Noteikumi:

1. Fotokonkursu "Dzīvība mirušos kokos: putni" organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

2. Fotokonkursā drīkst piedalīties tikai LOB biedri. Ja neesat LOB biedrs, bet vēlaties piedalīties konkursā, līdz ar fotogrāfiju jāiesniedz LOB biedra pieteikuma anketa un biedra naudas maksājuma apliecinājums.

3. Fotogrāfijas jāiesniedz līdz 2019. gada 1. novembrim elektroniski kopā ar aizpildītu pieteikuma anketu: https://ej.uz/LOB_fotokonkurss_2019. Ja jums nav Google konta un jūs vēlaties iesniegt konkursam fotogrāfijas, lūdzu, rakstiet uz e-pasta adresi elina@lob.lv.

4. Fotogrāfijām jāatbilst tēmai "Dzīvība mirušos kokos: putni".

5. Fotogrāfijām ir jābūt uzņemtām 2019. gadā Latvijā.

6. Drīkst iesniegt tikai savas fotogrāfijas. Katrs autors iesniedz 1-5 darbus.

7. Attēlu formāts: .jpg. Izmērs: līdz 10 MB, minimālais izmērs pikseļos: 1772 x 1181, vēlamais: 1920 x 1080.

8. Fotogrāfijām jābūt ētiskām, tās nedrīkst būt uzņemtas, iztraucējot putnu vai nodarot tam pāri. Par putnu fotografēšanas ētiku lasiet šeit: http://www.lob.lv/lv/birdwatch/etika.php vai http://www.lob.lv/lv/Putni_daba/17_2_3/etika.php.

9. Iesniegtās fotogrāfijas var tikt izmantotas LOB publicitātes materiālos vai žurnāla "Putni dabā" ilustrācijās. Fotoattēlu autori savus darbus iesniedz brīvprātīgi un par to nesaņem finansiālu atlīdzību, bet iegūst tiesības saņemt žurnāla numura autoreksemplāru, ja tajā tiek publicēta viņa fotogrāfija.

10. Autori saglabā autortiesības uz fotogrāfijām.

11. Labāko darbu autori tiks uzaicināti uz apbalvošanas pasākumu. Konkursa uzvarētājiem balvas no Latvijas Ornitoloģijas biedrības un SIA "Motacilla".

 

Papildu informācija: Elīna Kokareviča, LOB biedru koordinatore, elina@lob.lv