Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Putnu lauka kursi 2019

Putnu mācības un slidināšanās pie Engures ezera 2018. gadā. Foto: Miks Stūrītis

Arī šogad, 2019. gadā, Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) organizē Lauka putnu noteikšanas kursus dalībniekiem ar priekšzināšanām. Kursos paredzētas ekskursijas dabā apm. 10 km garumā 6 sesijās, kas notiks nedēļas nogalēs. Katram dalībniekam ir jāpiedalās vismaz 5 sesijās.

Kursi ir pieejami ikvienam interesentam ar priekšzināšanām putnu atpazīšanā. LOB brīvprātīgajiem, kuri piedalās kādā no putnu monitoringiem, kursi ir bez maksas. LOB biedriem, jauniešiem līdz 21 gada vecumam un dabaszinātņu studentiem tiks piemērota atlaide. Kursu dalības maksa ir 30 EUR par vienu nedēļas nogali LOB biedriem un 60 EUR jebkuram citam interesentam.

Dalības maksa ir jāsamaksā līdz 25. martam. Dalības maksā nav iekļauti ēdināšanas izdevumi. Par ēdināšanas iespējām katrā konkrētajā ekskursijā tās dalībnieki tiks informēti atsevišķā vēstulē. Dažos gadījumos būs jārēķinās ar to, ka ēdiens būs jāņem līdzi pašiem. Nakšņošanai nepieciešams savs personīgais guļammaiss. Kursu dalībniekiem kursu norises vietā jānokļūst pašiem.

Kursos jau piedalījušies dalībnieki atkārtoti varēs piedalīties kursos, ja tiks nokomplektēta grupa ar desmit jauniem studentiem.

Lai pieteiktos kursiem, lūdzu, atsūtiet aizpildītu pieteikšanās anketu kursu koordinatoram Oskaram Keišam uz e-pastu oskars.keiss@lu.lv līdz 2019. gada 20. martam. Dalības maksa jāapmaksā ar pārskaitījumu uz LOB kontu (Latvijas Ornitoloģijas biedrība; reģ. nr. 40008002230; Swedbank, HABALV22; konts LV34HABA000140J035491, maksājuma mērķis: "(vārds, uzvārds) dalībnieka samaksa par LOB Putnu lauka kursiem") to naudas summu, kas sakrīt ar jūsu plānoto apmeklējamo sesiju skaitu. Ja jūsu plāni mainās un jūs paziņojat par kursu neapmeklēšanu vismaz vienu nedēļu pirms kursu sesijas, iemaksātā nauda tiks atmaksāta; ja par to paziņojat vēlāk, nauda netiks atmaksāta.

Kursi notiks, ja pieteiksies vismaz desmit dalībnieki. Ja pieteiksies vairāk dalībnieku, nekā iespējams uzņemt (vairāk par 25), kursos varēs piedalīties tie 25 dalībnieki, kuri būs samaksājuši dalības maksu pirmie (hronoloģiskā secībā). Neparedzētu apstākļu gadījumā LOB ir tiesīga mainīt kursu norises vietu vai datumu.

Pēc kursu beigām, sekmīgi nokārtojot eksāmenu, katrs dalībnieks saņems LOB putnu lauka kursu T-kreklu.

 

Dokumenti:

  • VAIRĀK INFORMĀCIJAS UN PIETEIKUMA ANKETA (.doc).

  • Kā mums gāja 2018. gadā? Lasi rakstu žurnālā "Putni dabā" 2018/2: Laukam ir acis, mežam - ausis: putnu lauka kursi Latvijā 2018. gadā

     

    Papildu informācija: Oskars Keišs, oskars.keiss@lu.lv

     

  •