Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

LOB Madonas grupa - putnu draugi Lubāna mitrājā

Stāsta Ilze Sauša, LOB Madonas grupas vadītāja: "Mūsu grupa, sākot ar 2015. gada nogali, pamazām veidojās, pulcējot putnu draugus ne tikai no Madonas novada, bet arī no Lubāna ezera apkārtnes novadiem.

Lai līdzdarbotos kopā ar mums, svarīgākais jau no grupas pirmsākumiem ir interese par putniem un vēlme piedalīties. Nav obligāti jābūt rūdītam pētniekam.

Vispilgtāk prātā palikusi viena no mūsu pirmajām aktivitātēm: Eiropas mazākās pūcītes - apodziņa - iepazīšana un ligzdošanas vietu-būru gatavošana kopā ar Madonas novada skolām. Apodziņiem tapa 80 būri, ko kādreizējais novadnieks ornitologs Andris Avotiņš izmantoja savā pētnieciskajā darbā. Arī šoruden plānojam doties uz skolām un stāstīt par putniem. Tāpat ceram, ka arī šoruden, līdzīgi kā pirms pāris gadiem, izdosies izveidot vietējo putnu kursu grupu, lai sniegtu iespēju entuziastiem apgūt putnu lietas tepat, Madonas apkaimē."

Ja esi putnu draugs vai vēlies par tādu kļūt, pievienojoties LOB Madonas grupai, raksti uz e-pastu: lubanamitrajs@gmail.com, savukārt šīs vietējās grupas aktualitātēm vari sekot Facebook lapā Lubāna mitrāja informācijas centrs.