Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

LOB Cēsu grupa - putnu sugu "mednieki" Cēsu apkaimē

Stāsta Agnese Gaile, LOB Cēsu grupas vadītāja: "Tas, ko varam dēvēt par Cēsu putnu grupu kopš 2014. gada rudens, ir maza dabas aktīvistu grupiņa, kas reizēm satiekas, lai kopā darītu to, kas tik labi patīk: vērotu dabu un mācītos viens no otra. Lielākoties mūsu vidū ir Cēsu apkaimes iedzīvotāji, kurus interesē putni un kuri vēlas mērķtiecīgi iesaistīties savvaļas putnu aizsardzībā, izpētē un arī sabiedrības izglītošanā šai jomā.

Mūsu iecienītākā un jau par tradīciju kļuvusī aktivitāte ir konkurss "Putni pie barotavas", kurā var piedalīties ikviens, kam ir putnu barotava Cēsu bijušā rajona robežās. Sacenšamies trīs nominācijās: interesantākais attēls, interesantākais stāsts un visvairāk sugu apmeklētā barotava.

Savukārt "Cekulzīlītes kauss" ir aktivitāte, kurā var piedalīties ikviens. Kausa mērķis ir noskaidrot aktīvāko putnu vērotāju bijušā Cēsu rajona robežās, veidojot individuālu putnu sugu sarakstu viena gada laikā. Uzvar un ceļojošo "Cekulzīlītes kausu" iegūst tas, kam šai sarakstā ir visvairāk novēroto sugu.

Lai iepazītu grupas līdzšinējos darbus un izpētītu Cēsu putnu sarakstu, kurā iekļautas līdz šim novērotās sugas šajā apkaimē, ir vērts ielūkoties interneta vietnē www.cesuputnugrupa.wordpress.com."

Ja vēlies saņemt jaunumus savā e-pastā par LOB Cēsu grupas aktualitātēm vai iespējām piedalīties tikšanās reizēs, raksti uz e-pastu agnesei.gailei@gmail.com.