Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

LOB Rīgas grupa - putnu un dabas draugi Rīgas apkārtnē

Stāsta Guna Roze, LOB Rīgas grupas pārstāve: "Reta sakritība un negaidīts pārsteigums Rīgas putnu draugu grupai bija kopīgas ekskursijas laikā Rīgā, kad radās nejauša izdevība tikties ar diviem ūpjiem. Šī tikšanās kā spilgts piedzīvojums iemājojis arī LOB Rīgas grupas atpazīšanās zīmē - logotipā.

Par tradīciju mūsu grupā kļuvusi gan Rīgas putnu cīņa jeb putnu vērošanas sacensības komandām astoņu stundu garumā Rīgas pilsētas robežās, gan Rīgas ūpja stāsti, kas ir iekštelpu pasākumu cikls ziemas sezonā, kad dabas pētnieki dalās savos novērojumos un pētījumu rezultātos. Ikgadēja ir putnu būrīšu tīrīšanas talka, kā arī kopīga vistu vanagu ligzdu apsekošana un meklēšana Rīgā. Šogad vasarā pirmo reizi notika arī grupas nometne pie Lubāna ezera.

Pašlaik grupā, kas tapusi 2014. gadā, ir teju 70 aizrautīgu Rīgas tuvumā dzīvojošu cilvēku, dažādu profesiju pārstāvju. Gandrīz visi strādā ar dabu nesaistītās profesijās, tāpēc brīvajā laikā vēlas redzēt un pieredzēt ko interesantu dabā, kā arī vēlas iesaistīties putnu izpētē un aizsardzībā."

Ja esi putnu draugs vai vēlies par tādu kļūt un jau esi LOB biedrs, tad pievienojies LOB Rīgas grupai, rakstot uz e-pastu riga@lob.lv, savukārt šīs grupas aktualitātēm vari sekot Facebook lapā Latvijas Ornitoloģijas biedrības Rīgas grupa.