Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Ziemeļu gulbju gredzenošanas ekspedīcija Kurzemē

2005. gada 29. jūlijā Saldus rajonā sākās vairākas dienas ilga ziemeļu gulbju Cygnus cygnus gredzenošanas ekspedīcija. Pasākuma pirmajā dienā gulbju ķeršanā un gredzenošanā piedalījās arī Latvijas Republikas Vides ministrs Raimonds Vējonis.

Gredzenošanas ekspedīcijas laikā tiek ķerti un ar krāsainiem kakla gredzeniem un alumīnija kājas gredzeniem iezīmēti gan pieaugušie, gan vēl lidotspēju nesasniegušie jaunie ziemeļu gulbji. Ekspedīcija ilgst no 29. jūlija līdz 4. augustam, un tajā piedalās vairāki ziemeļu gulbju izpētes entuziasti, kā arī dāņu gulbju pētnieks Pelle Harild-Andersen. Pirmo divu ekspedīcijas dienu laikā noķerts un apgredzenots jau 31 ziemeļu gulbis.

Gulbju gredzenošana tiek veikta projekta "Ziemeļu gulbis - ekoloģija un aizsardzība Latvijā" ietvaros. Projekts norisinās kopš 2004. gada, un to finansē Latvijas Vides aizsardzības fonds un Latvijas Dabas muzejs. Projekta ietvaros 2004. gadā apgredzenoti 43 ziemeļu gulbji. Šogad projekta dalībnieki cer apgredzenot vismaz 60 putnus. Ar gredzenošanas palīdzību var noteikt putnu ziemošanas vietas, migrācijas ceļus, laiku, kad tie sasniedz dzimumgatavību, ligzdošanas vietu izvēli u.c.

Pēdējos gados mūsu valstī apgredzenoto ziemeļu gulbju skaits ir lielākais visā Austrumeiropā. No pagājušā gada vasarā iezīmētajiem ziemeļu gulbjiem jau saņemti ziņojumi par 24 gulbjiem no Somijas, Latvijas, Polijas un Vācijas.

Projekta ietvaros ornitologi arī apzina ziemeļu gulbju ligzdošanas vietas un veic regulāras gulbju uzskaites spalvu maiņas vietā Skrundas zivju dīķos.

 

Vairāk fotogrāfijas no pasākuma skatiet fotogalerijā.

 

Papildu informācija: projekta vadītājs Dmitrijs Boiko, tālr. 6416423