Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Starptautisko putnu vērošanas dienu rezultāti

2005. gada 1. un 2. oktobrī jau vienpadsmito gadu Latvijā notika starptautiskās putnu vērošanas dienas. Šajās dienās, atsaucoties Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) aicinājumam, putnus visā Latvijas teritorijā vēroja 682 cilvēki. Pavisam novēroti 133807 putni no 167 sugām.

Vislielākajā skaitā šogad novērotas žubītes - 33412, lauku baloži - 12429, mājas strazdi - 12109. Savukārt visbiežāk ziņots par pelēko vārnu (63 ziņojumi), sīli (61 ziņojums) un lielo zīlīti (58 ziņojumi).

No interesantākajiem putnu novērojumiem šajās dienās var izdalīt Mērsragā novēroto melno vārnu, kas ir pelēkās vārnas Latvijā reti sastopamā pasuga (novērotāji -Valdis Roze, Kārlis Millers, Mārcis Tīrums un Andris Klepers), pie Liepājas Dienvidu mola novērotās trīs akmeņu čipstes (Kārlis Millers un Baiba Valkaša) un medņu mātītes novērojumu Kolkā (Liena Kukaine).

Šogad starptautisko putnu vērošanas dienu laikā LOB aicināja ikvienu doties dabā, novērot putnus un par saviem novērojumiem - putna sugu, putnu skaitu, cilvēku skaitu, kas piedalās novērošanā, vietu, kurā putni novēroti - ziņot LOB. Zvani tika reģistrēti 1. oktobrī no plkst. 12:00 līdz 20:00 un 2. oktobrī no plkst. 10:00 līdz 17:00.

1. un 2. oktobrī bezmaksas putnu vērošanas pasākumus 10 Latvijas vietās rīkoja Latvijas Ornitoloģijas biedrība un piecas īpaši aizsargājamo teritoriju administrācijas - Gaujas nacionālais parks, Ķemeru nacionālais parks, Slīteres nacionālais parks, Teiču dabas rezervāts un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts.

Putnu vērošanas dienu norisi Latvijā šogad atbalstīja Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Liels paldies visiem, kas šajās dienās ziņoja par novērotiem putniem, un plašsaziņas līdzekļiem, kas izplatīja aicinājumu! Īpaši pateicamies arī ornitologiem, kas vadīja putnu vērošanas ekskursijas - Andrim Avotiņam, Dmitrijam Boiko, Jānim Encem, Mārtiņam Kalniņam, Oskaram Keišam, Jānim Ķuzem, Ruslanam Matrozim, Dagnim Mukānam, Vilnim Skujam, Irisai Šmitei un Viesturam Vintulim!

 

Papildu informācija: