Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Ministru prezidents tiekas ar vides nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, lai izvērtētu Vides ministrijas darbu

Gaujas nacionālais parks

Foto: Edmunds Račinskis

Šī gada 4. janvārī LOB valdes loceklis Edmunds Račinskis kopā ar citu vides nevalstisko organizāciju pārstāvjiem tikās ar ministru prezidentu Aigaru Kalvīti, lai izvērtētu Vides ministrijas līdzšinējo darbu un izvirzītu prioritātes 2006. gadam.

LOB un Latvijas Dabas fonds ministru prezidentam iesniedza kopīgu vēstuli, kurā pauda atzinību Vides ministrijas darbam, kā arī norādīja, ka pašreiz vājākais posms ministrijas sistēmā ir reģionālo vides pārvalžu darbs.

Par galvenajām prioritātēm 2006. gadam abas organizācijas norādīja - kompensāciju mehānisma ieviešanu, dabas daudzveidības saglabāšanas prasību iekļaušanu Latvijas lauku attīstības plānā 2007.-2013. gadam, īpaši aizsargājamo dabas teritoriju un Natura 2000 vietu tīkla administrēšanas un finansēšanas sistēmas pilnveidošanu un mežu bioloģiskās daudzveidības aizsardzības uzlabošanu.

Organizācijas arī aicināja valdību atbalstīt Vides ministrijas izstrādātos normatīvos aktus un plānus, lai nodrošinātu atbilstošu īpaši aizsargājamo dabas teritoriju aizsardzību.

Ar pilnu vēstules tekstu var iepazīties šeit (pdf).

 

Ilze Štrausa