Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Ziemojošo ūdensputnu uzskaite 14.-15. janvārī

Meža pīles

Foto: Jānis Ķuze

Šī gada 14. un 15. janvārī Bioloģiskās daudzveidības monitoringa programmas ietvaros notiks ikgadējā starptautiskā ziemojošo ūdensputnu uzskaite.

Šajās dienās uzskaites dalībnieki apsekos ap 200 ūdensputnu ziemošanas vietas - dīķus, upes, ezerus, kā arī tiks veikti uzskaites maršruti gar jūras piekrasti. Uzskaites laikā tiks reģistrēti novērotie ūdensputni, nosakot to sugu un skaitu.

Ziemojošo ūdensputnu uzskaites mērķis ir novērtēt ūdensputnu populāciju lielumu un sekot to skaita pārmaiņu tendencēm, kā arī noteikt nozīmīgākās putnu pulcēšanās vietas, kam nepieciešama aizsardzība.

Pēc iepriekšējo gadu rezultātiem secināts, ka vislielākā skaitā Latvijā ziemo lielās gauras, meža pīles, gaigalas un paugurknābja gulbji. Nozīmīgākās ūdensputnu koncentrācijas vietas mūsu valstī ir Rīgas HES ūdenskrātuve un Dārziņi, Papes jūrmala un Ventspils un Liepājas ostas.

Ziemojošo ūdensputnu uzskaites Eiropā notiek kopš 1967. gada, tās koordinē starptautiska dabas aizsardzības organizācija Wetlands International. Šobrīd uzskaitēs piedalās jau vairāk kā pasaules 100 valstis. Latvijā regulāras uzskaites notikušas laikā no 1967. līdz 1974. gadam un atsākušās 1984. gadā.

 

Ilze Štrausa