Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Paziņojumi presei
 

10.05.2005.

Diennakts sacensības putnu vērošanā Hipo Torņu cīņas 2005

Šā gada 21. un 22. maijā Latvijā otro reizi notiks diennakti ilgas putnu vērošanas sacensības no torņiem. „Hipo Torņu cīņas 2005” organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

Sacensībās „Hipo Torņu cīņas 2005” piedalīsies astoņas pieredzējušu putnu vērotāju komandas, katrā no tām trīs līdz četri dalībnieki. Komandas 24 stundu laikā centīsies no putnu vērošanas torņiem noteikt pēc iespējas vairāk putnu sugu. Sacensības notiks tornī pie Papes ezera (Liepājas rajons) un Sedas tīreļa (Valkas rajons), diviem torņiem pie Engures ezera (Talsu un Tukuma rajons) un četriem torņiem pie Lubāna ezera un Nagļu dīķiem (Madonas un Rēzeknes rajons).

Uz sacensību norises vietu – astoņiem torņiem – organizētāji aicina arī visus dabas draugus, kuri vēlas just līdzi komandām, vērot putnus savām acīm un iegūt jaunu informāciju par tiem. „Putnu vērošana ir ne tikai lielisks veids, kā atpūsties dabā, tā kļuvusi gan par sporta veidu, gan nozīmīgu izglītojošu dabas tūrisma sastāvdaļu, kas sekmē vides aizsardzību. Sacenšanās putnu vērotāju starpā īpaši lielu popularitāti iemantojusi Eiropas ziemeļvalstīs. Tas, ka šāda veida sacensības Latvijā notiks jau otro reizi, liecina par mūsu putnu vērotāju sabiedrības izaugsmi”, uzsver pasākuma koordinators Jānis Ķuze.

Dabas aizsardzības pasākumus, tai skaitā izglītojošu un ar dabu saistītu vaļasprieku popularizēšanu, Latvijā tradicionāli atbalsta Hipotēku banka. Kā valsts banka Hipotēku banka rūpējas par valsts dabas resursu saglabāšanu un vides aizsardzību. Informācijas izplatīšanā atbalstu sniedz interneta lapa "Putni Latvijā un pasaulē".

Torņu izloze komandu starpā un sacensību starts tiks dots 21. maija rītā plkst. 9:00, Rīgā, Maskavas ielā 240, iepretim Hipotēku bankas Ķengaraga norēķinu grupas ieejai. Savukārt uz sacensību noslēgumu aicinām svētdien, 22. maijā, plkst. 18:00, Ķemeru nacionālā parka administrācijas ēkā „Meža māja”, kur apkopos sacensību rezultātus un paziņos uzvarētājus. Uzvarētāju komanda saņems metālmākslinieka Anda Egles izgatavotos kausus putnu formā.

„Torņu cīņu” pirmsākumi meklējami 1991. gadā Somijā. Šādas sacensības kļuvušas populāras arī citās Eiropas valstīs. Kaimiņos, Igaunijā, no Kabli putnu vērošanas torņa uzstādīts Latvijā pagaidām nepārspēts rekords – 108 sugas diennakts laikā.


Informāciju sagatavoja Ilze Štrausa, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, tālr.: 7221580, e-pasts: ilze@lob.lv 

Papildu informācija:

“Hipo Torņu cīņas 2005” organizē