Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Programmas
 
 

Par programmu

Latvijas Ornitoloģijas biedrība kopš 2006. gada Latvijas skolas iesaista starptautiskajā gājputnu atgriešanās reģistrācijas programmā "Spring Alive" jeb "Dzīvais pavasaris".

Programmas ietvaros skolēnus aicinām ziņot par četru gājputnu sugu - baltais stārķis, bezdelīga, dzeguze un svīre - pirmajiem novērojumiem. Informāciju par šo putnu novērojumiem skolēni var sniegt gan internetā - www.springalive.net (visa informācija pieejama latviešu valodā), gan aizpildot skolām nosūtītās novērojumu anketas.

Programma "Dzīvais pavasaris" uzsākta 2006. gadā, un tajā iesaistās jaunieši no visām Eiropas valstīm. Programmu koordinē starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība BirdLife International, kuru mūsu valstī pārstāv LOB.

 

Rezultāti

2008. gada sezona noslēgusies! No Latvijas saņemts rekordliels ziņojumu skaits - gandrīz 3000 novērojumu. Projektā šogad pavisam iesaistījās 63 skolas un desmit aktīvākās no tām saņem īpašu balvu - putnu balsu ierakstus. Aicinām iepazīties ar 2008. gada rezultātiem.

 

 

Baltais stārķis. Foto: Marčins Kareta.

Migrācijas spēles

2008. gada pavasarī esam adaptējuši latviešu valodā bezdelīgas un baltā stārķa migrācijas spēles. Spēles saistošā veidā stāsta par putnu migrāciju un šķēršļiem, kas putniem jāpārvar sava ceļojuma laikā. Spēļu galvenie uzdevumi ir izraisīt diskusiju par cilvēka ietekmi uz putniem un iespējām mazināt cilvēka radītos draudus, kā arī aicināt iesaistīties gājputnu reģistrācijā, ziņojot par pirmajiem gājputnu novērojumiem pavasarī. Spēles piemērotas skolotājiem un citiem vides izglītības speciālistiem darbā ar dažāda vecuma grupām.

Bezdelīgas spēle:

Ja vēlaties saņemt baltā stārķa migrācijas spēli, lūdzu, rakstiet: e-pasts: ilze@lob.lv.

 

Programmas koordinatore: Daiga Brakmane, e-pasts: daiga@lob.lv, tālr.: 67221580 

Atbalstītāji: Lielbritānijas Karaliskā Putnu aizsardzības biedrība (RSPB), Mitsubishi fonds